П’ятниця, 20 вересня 2019
Корисна інформація

Що потрібно знати про димоходи? Новина з фото

Що потрібно знати про димоходи?
Незабаром розпочнеться новий опалювальний сезон, тож настав час подумати про стан димових та вентиляційних каналів в наших оселях. Адже їх справність – це запорука того, що зима мине без надзвичайних подій та нещасних випадків.


Димо-вентиляційні канали (ДВК) повинні бути вертикальними, без уступів, без щілин у кладці та штукатурці. Димохідний канал повинен бути відокремлений від вентиляційного по всій висоті герметичною перегородкою. Для запобігання перевертанню тяги та обмерзанню оголовків не допускається встановлення козирків. Часто люди, які займаються встановленням супутникових антен, кріплять їх до оголовків ДВК. Це також недопустимо, бо "тарілка" має велику площу і при потужному вітрі може відбутися руйнування оголовку та перекриття каналу шматками цегли. У будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, забороняється влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням. Вентиляційний канал повинен забезпечувати кратність повітрообміну приміщення де встановлені газові прилади не менше ніж три.

Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). У приватному секторі це власники будинків, а у багатоповерхових будинках – ЖЕКи або ОСББ. Але керівники Світловодських ОСББ нехтують вимогами Правил безпеки систем газопостачання не спішать проводити перевірку ДВК, чим наражають на смертельну небезпеку мешканців своїх будинків. І це викликає занепокоєння.

Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт. Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів житлових та громадських будинків оформляються актом. Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству.

З настанням холодів деякі споживачі природного газу обігрівають приміщення за допомогою газових плит (що категорично заборонено), закриваючи при цьому кватирки. Для згоряння 1 м3 газу потрібно 10 м3 повітря. При максимальному споживанні для роботи газової плити в середньому потрібно 1,2 м3 на годину. При мінімально потрібному об’єму приміщення кухні для встановлення газової плити з чотирма пальниками 15м3, цього повітря вистачить на 1 г. 15 хв. роботи плити. Потім внаслідок браку повітря починається неповне згоряння газу, внаслідок чого утворюється смертельно небезпечний окис вуглецю (чадний газ), якого при концентрації 1% від об’єму приміщення достатньо 1-2 вдихів для летального наслідку. Таким чином, у випадку непрацюючого вентиляційного каналу вже за такий короткий проміжок часу звичайна газова плита може призвести до трагедії.

Отже, перед тим як увімкнути газовий прилад, потрібно відкрити кватирку, провітрити приміщення, перевірити наявність тяги у вентиляційному та (при наявності) димохідному каналах за допомогою газетного паперу. При відсутності тяги користуватися газовими приладами КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО! Дотримання цих правил разом з уважним ставленням до експлуатації газових приладів є запорукою безпеки та здоров’я ваших родин.

Начальник аварійно-диспетчерської служби Щербина В.І.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top