Понеділок, 16 вересня 2019
Нам пишуть

Згадуючи про творців чистих металів… Новина з фото

Згадуючи про творців чистих металів…
Напевно, не всім відомо, що Завод чистих металів почав виробляти свою першу продукцію в приміщенні нинішнього "Укрінбанку" по вулиці Леніна.


Тоді, в 1962 році, під виробничий корпус було переплановано і відповідним чином обладнано будівлю спорудженого ресторану. Але таке сусідство викликало занепокоєння мешканців житлового кварталу, які боялися шуму, викидів диму і т. п. Тому влітку 1962-го нас — мешканців прилеглих будинків — запросили до кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка на зустріч із директором заводу Анатолієм Михайловичем Тузовським. Так відбулося моє перше знайомство з директором ЗЧМ.

Згадуючи про творців чистих металів…
Анатолій Михайлович Тузовський


Перше враження про нього було таким: молодий, енергійний зі змістовною, а головне, переконливою мовою. Він доступно і чітко пояснив сутність виробництва, властивості використовуваних матеріалів і речовин та окреслив коло заходів, вжитих для безпеки і самих працюючих, і навколишнього середовища. Безумовно, ця зустріч частково розсіяла занепокоєння городян. До речі, багато мешканців цих будинків стали згодом працівниками заводу.

Згадуючи про творців чистих металів…

Отримати роботу на підприємстві стало бажанням багатьох. У книзі А.М. Тузовського "Творці чистих металів" про це йдеться. Моє бажання потрапити на завод виповнилося в 1967 році. Я був прийнятий у відділ головного механіка (ОГМ) інженером-конструктором. До вступу на завод у мене вже був і життєвий, і виробничий досвід: тривала служба в Радянській Армії, навчання в автодорожньому технікумі, інституті, робота в Новогеоргіївській автотранспортної конторі (нині Світловодське АТП). Працюючи в АТК, одночасно готував водіїв транспортних засобів у спортивно-технічному клубі Світловодського МК ДОСААФ. Усе це визначило характер моєї подальшої роботи — незабаром я був призначений начальником бюро котлонагляду заводу і переведений в організований тоді ж відділ техніки безпеки (ВТБ), керівником якого став Владлен Степанович Ахтирський.

Згадуючи про творців чистих металів…

В основу роботи відділу був закладений принцип профілактики, попереджень нещасних випадків. На заводі був розроблений метод "Працювати без травм і аварій", який зобов'язував всіх інженерно-технічних працівників – інженерів, майстрів, начальників цехів і самого директора проводити регулярно перевірку стану техніки безпеки, пожежної безпеки, санітарний стан корпусів і території заводу, робочих місць. Допуск до роботи проводився після проходження навчання, складання іспиту та проходження стажування на робочому місці під безпосереднім наглядом наставника. І багаторічна робота заводу підтвердила ефективність системи організації умов безпечної праці.

Згадуючи про творців чистих металів…

ЗЧМ був єдиним світловодським заводом Міністерства кольорової металургії СРСР, який завжди мав призові місця в соціалістичному змаганні. Нагадаю, що, підприємства, які мають травми на виробництві, автоматично знімалися зі змагання. Саме за перемоги в соціалістичному змаганні підприємств напівпровідникової металургії заводу і було присвоєно ім'я 50-річчя СРСР.

Яків Фісун,
голова організації ветеранів ВВВ, учасників бойових дій та інвалідів війни ЗЧМ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top