Субота, 21 вересня 2019
Корисна інформація

Що таке пільга по оплаті за газ?

Що таке пільга по оплаті за газ?
Пільга по оплаті послуг з газопостачання – це право на зменшення розміру плати, гарантоване окремим категоріям громадян чинним законодавством. При цьому зобов’язання щодо відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава – відшкодування частини вартості газу проводиться з державного бюджету України.


Як оплачувати за газ при наявності пільги?

Наявність пільги не змінює порядку оплати, встановленого Правилами надання населенню послуг з газопостачання. Навпаки, оскільки однією з сторін процесу розрахунків за газ є держава, дотримуватись встановлених державою правил стає край необхідним. Правила прості:
 • Показання газового лічильника, за які проводиться плата, необхідно знімати самостійно щомісяця станом на 1 число.
 • Оплату за газ проводити не пізніше 10 числа місяця наступного за розрахунковим.
 • Обов’язково вказувати показання лічильника (показник лічильника поточний, показник лічильника попередній).

Справа в тому, що на підставі показань лічильника, вказаних у квитанції, ВАТ "Кіровоградгаз" Світловодське УЕГГ визначає обсяг спожитого за місяць газу, його вартість, та проводить розподіл вартості послуги між споживачем та державним бюджетом. Звісно, коректно цей процес проходить лише за умови, що інформація про обсяг використаного газу від споживача надійшла не пізніше 10 числа. У разі, якщо оплата проведена з порушенням встановленого терміну, або вказані у квитанції показання лічильника недостовірні, визначення обсягу спожитого газу проводиться на підставі показань лічильника, зафіксованих контролером.

При оплаті по показаннях лічильника при наявності пільг необхідно також враховувати граничний обсяг газу, на який надається пільга (зазвичай він вказується операторами в розрахунковій книжці). Обсяг газу, спожитого понад цю "пільгову норму", треба оплачувати по повній вартості.

В яких межах надаються пільги по оплаті за газ?

Межі надання пільг по оплаті послуг з газопостачання встановлені постановою Кабінету Міністрів України №409 від 6 серпня 2014 року "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

 • У разі користування газовою плитою за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 9 куб.м газу на одну особу на місяць.
 • У разі користування газовою плитою та водонагрівачем - 18 куб.м газу на одну особу на місяць.
 • У разі використання природного газу для опалення житлових приміщень пільга надається в межах фактичної опалювальної площі, але не більше встановлених соціальних нормативів житла:

 • для сімей, в яких є працездатні особи - з розрахунку 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, і додатково 10,5 кв. метра на сім`ю;
 • для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, та на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (статті 12, 13, 14 і 15) пільга надається з розрахунку подвійної санітарної норми опалюваної площі - 42 кв. метри опалювальної площі на кожну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім`ю.

Соціальний норматив користування природним газом для опалення становить 7 куб.м на 1 кв.м опалюваної площі на місяць у опалювальний період. Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування природним газом для опалення застосовуються з урахуванням коригуючих коефіцієнтів, які для Кіровоградської області становлять:

 • для індивідуальних житлових будинків 1,046;
 • для багатоквартирних житлових будинків 0,502.

Відповідно до роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального обслуговування від 7.10.2014 №7/10-11963 терміни індивідуальний та багатоквартирний житлові будинки застосовуються в такому значенні:

 • індивідуальні житлові будинки - одноповерхові, що складаються з однієї, двох та більше квартир, або індивідуальні двоповерхові, що складаються з однієї, двох квартир;
 • багатоквартирні житлові будинки - двох- і більше поверхові житлові будинки.


Як сплачувати за послуги газопостачання при наявності субсидії?

Згідно "Правил надання населенню послуг з газопостачання", розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця. Обов’язково вказувати показання лічильника (показник лічильника поточний, показник лічильника попередній).

Затримка в призначенні субсидії не є підставою не сплачувати за природний газ! Несплата може зашкодити при визначенні фактичних обсягів спожитих послуг при перерахунку субсидії, адже обов’язковою умовою надання державної допомоги у вигляді субсидії є сумлінне виконання обов’язків споживача - своєчасна сплата обов’язкової плати за комунальні послуги.

Необхідно сплачувати обов’язкову плату та вартість понаднормово спожитих послуг з газопостачання (якщо є понаднормове споживання).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top