Неділя, 15 вересня 2019
Події

Заходи по «Нересту-2015» були ефективними, але громадськість вони не задовольнили Новина з фото

Заходи по «Нересту-2015» були ефективними, але громадськість вони не задовольнили
2 липня відбулося чергове засідання Громадської ради при Світловодському міськвиконкомі. Розглянули підсумки виконання заходів по збереженню живих рибних ресурсів під час нересту 2015 року, познайомилися з проблеми безбар’єрності та доступності приміщень, установ та закладів міста, виявлені ЦАСПРІ "Добрада" та затвердили план роботи ГР на 2 півріччя 2015 року.


Жваву дискусію викликало перше питання. З інформацій начальника опергрупи Кіровоградрибоохорони Анатолія Левченка, інспектора Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області Володимира Петрова та представника правоохоронців майора міліції Сергія Гавриленка стало відомо, що за час "Нересту-2015" під час рибоохоронних рейдів цими службами було виявлено понад 200 порушень природоохоронного законодавства, в тому числі 24, які підпали під кримінальну відповідальність і рішення по ним має прийняти суд, браконьєрами державі нанесено збитків на суму понад 265 тис. грн.

Ці заходи були більш ефективними, ніж минулорічні, але громадськість вони все-таки не задовольнили. Адже незважаючи на ці рейди і затримання, з браконьєрством на Світловодщині не покінчено. На думку виступаючих, затримують лише "дрібну рибку", а закоренілі браконьєри, які всім відомі, як і раніше, фактично знаходяться під опікою різних державних структур і безкарно продовжують грабувати народне добро.

Цьому сприяє і недосконале законодавство. Наприклад, щоб бути "правильно" покараним, браконьєр при затриманні його на воді повинен мати при собі окрім паспорта ще й ідентифікаційний код.

Також повністю відсутній зворотній зв’язок і у рибінспекції, і у екології, і у міліції щодо того , які рішення приймають суди по переданих їм "браконьєрським" справам. Це, на думку громадськості, робиться навмисно, замовчується і приховується. Адже навіть вилучені транспортні засоби уже через пару днів після вилучення повертаються браконьєрам. І всім зрозуміло, що не "за так". Тому в даний час боротьби (на жаль, поки-що тільки на словах) з корупцією, державою в цьому відношенні мають бути прийняті такі рішення, які вже давно працюють і в Прибалтиці, і в Польщі.

До корупційних дій можна віднести і те, що міськвиконком та міська рада так і не прислухались до рекомендацій ГР та не поновили відмінену нею заборону на торгівлю рибою на час нересту, не знищили економічну базу браконьєрства. Інакше, як корупційними, не можна назвати і те, що до цього часу браконьєри безкарно ставлять сітки майже під самими турбінами ГЕС, що в умовах загрози тероризму недопустимо.

РІШЕННЯ
Громадської ради "Про підсумки Нересту – 2015"

Заслухавши та обговоривши інформацію "Про підсумки виконання заходів по збереженню живих рибних ресурсів під час нересту 2015 року" Громадська рада дійшла висновку, що проведення рибоохоронних заходів під час "Нересту-2015" можна вважати більш ефективним, ніж у минулі роки. Але все-таки ці заходи були недостатні. Вони хоч і характеризуються значною кількістю затриманих браконьєрів, вилученої у них риби, але не відповідають вимогам часу і вимогам громадськості. Суми нанесених збитків державі браконьєрами не відшкодовуються. Незважаючи на те, що кількість затримань браконьєрів велика і частина з них навіть підпадає під кримінальну відповідальність, до суду доводяться не всі справи, а самі судові рішення від громадськості приховуються. Державні інспектори, затримавши браконьєра, оформляють документи і передають їх до міліції. А що діється далі – ніякої інформації немає. Браконьєрством як займалася, так і займається значна кількість губителів природи на акваторії Дніпра, що підпорядкована Світловодському району.

До недоліків "Нересту-2015" слід віднести наступне:
 1. Спільні заходи Кіровоградрибоохорони, міліції та екологів були формальними, ефективної системної спільної роботи цих структур не було.
 2. На час нересту громадськість міста та району до рибоохоронних заходів майже не залучалася.
 3. Рибінспектори та екологи, основна робота яких на водоймі, як не мали власних водних транспортних засобів, так і не мають. Вони зрідка користуються човнами приватних осіб, що може розцінюватися як корупційна складова їх діяльності .
 4. Відмову Світловодської міської ради поновити відмінену нею заборону на період нересту торгівлю свіжою та копчено-в’яленою дніпровською рибою в торгівельних закладах міста.

Громадська рада вирішила:
 1. Вважати заходи по охороні живих рибних ресурсів під час "Нересту – 2015" на території Світловодського району ефективними, але недостатніми.
 2. Повторно звернутися до начальника Головрибводу України та Міністра екології та природних ресурсів України з вимогою забезпечити державних інспекторів Кіровоградрибоохорони та Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області державними водномоторними транспортними засобами та паливно-мастильними матеріалами для них.
 3. Рекомендувати голові Світловодської районної державної адміністрації Твердовському С.С. затвердити районні заходи по контролю за дотриманням рибоохоронних законів на водоймах Світловодського району.
 4. Повторно рекомендувати міському голові Котенку Ю.М. внести відповідні зміни до Правил торгівлі, якими на період нересту заборонити торгівлю свіжою та копчено-в’яленою дніпровською рибою в торгівельних закладах міста.
 5. Звернутися до Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.В. Турчинова з рекомендацією посилення заходів по охороні акваторії поблизу Кременчуцької ГЕС, де процвітає браконьєрство майже під самими турбінами ГЕС, що при терористичному акті може привести до непередбачуваних наслідків.
Надія Мальцева, Михайло Касьянов
Заходи по «Нересту-2015» були ефективними, але громадськість вони не задовольнили
Анатолій Левченко
Володимир Петров
Сергій ГавриленкоДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • Vik Користувач offline

 • 3 липня 2015 20:26
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 12.05.2015 | 50 комментарів | 0 публікацій
Якщо браконьєри це тіж самі рибінспектори то нащо каламутити воду.
 • Нравится
 • 2


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top