Середа, 16 жовтня 2019
Корисна інформація

Нехтування правилами безпеки під час використання газу призводить до непоправних трагедій!

Нехтування правилами безпеки під час використання газу призводить до непоправних трагедій!
Володимир Щербина, начальник ВБО Світловодського УЕГГ

Сьогодні питання безпечного використання газу в побуті є актуальним. Нехтування правилами безпеки під час використання газу призводить до непоправних трагедій! Як наслідок гинуть люди!


Так за 2014 рік на території України при використанні газу в побуті сталося 74 нещасні випадки, 136 осіб постраждало, з них загинуло - 61 (внаслідок отруєння чадним газом 53, внаслідок вибуху газоповітряної суміші 8).

Безпека залежить від кількох основних чинників: у першу чергу від стану системи газопостачання та газового обладнання в житлових будинках, технічне обслуговування яких здійснює газове господарство. Тобто, власники помешкань повинні постійно наглядати за газовим обладнанням та в разі необхідності звертатися до газопостачального підприємства для його обслуговування та ремонту, яке в свою чергу повинно якісно провести обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання. Також газове господарство повинно вживати заходи щодо запобігання самовільному втручанню абонентів у систему газопостачання. Світловодським УЕГГ в 2014 році виявлено та відключено 41 газову плиту, 1901 проточний водонагрівач, 120 опалювальних прилади, які встановлено самовільно з порушенням правил.

З іншого боку, безпечне споживання газу визначається технічним станом вентиляційних каналів, своєчасність перевірок яких повинна повністю забезпечуватись власником або балансоутримувачем будинків. Через поступове старіння стану димових та вентиляційних каналів житлового фонду порушується їх герметичність, що не ліпшим чином впливає на тягу. Тому перед опалювальним сезоном власники або балансоутримувачі будинків повинні організовувати чергову перевірку та прочищення вентиляційних каналів. Відповідно до "Правил безпеки систем газопостачання України" обстеження димових та вентиляційних каналів проводиться тільки спеціалізованою організацією. Результати оформляються відповідним актом, які передаються до газового господарства.

У випадку виявлення несправних і непридатних до подальшої експлуатації димових та вентиляційних каналів, представник організації, яка виконує перевірку, зобов’язаний попередити власника під розписку про заборону користування газовими приладами та негайно надати газопостачальній організації акт перевірки для відключення газових приладів від системи газопостачання. Газопостачальна організація у свою чергу, зобов’язана терміново припинити газопостачання до газових приладів.

Третім чинником є суворе дотримання правил роботи газових приладів самими споживачами. Нерідко, не задумуючись, мешканці квартир самовільно втручаються в систему газопостачання, конструкцію газових приладів та ДВК. А представників згаданих служб не впускають у власні помешкання.

А як розцінити використання побутових газових плит для обігріву приміщення? Як зрозуміти використання у багатоповерхових будинках балонів зі скрапленим газом?! Такі "подвиги" несвідомих громадян смертельна небезпека для оточуючих!

Пам’ятайте! Порушення правил експлуатації газових приладів та неналежний догляд за ними є причиною смертельних нещасних випадків!

На що необхідно звертати увагу при користуванні газовими приладами:

1. При появі запаху газу негайно перекрийте крани пальників газової апаратури та перед нею, відкрийте кватирки (вікна, фрамуги тощо), не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроприлади, не користуйтесь електродзвониками, викличте службу "104".

2. Перед користуванням газовими приладами неодмінно провентилюйте приміщення.

3. При відсутності або слабкій тязі у вентиляційних каналах не користуйтеся газовими приладами це смертельно небезпечно.

4. По закінченні користування газом закрийте крани на газових приладах і перед ними. Не залишайте увімкнені пальники.

5. При пошкодженнях газового обладнання дзвоніть у газопостачальну організацію.

6. Не дозволяйте ремонтувати газові прилади стороннім особам!

Володимир Щербина,
начальник служби ВБОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 19:56
  У Світловодську СБУ затримала на хабарі депутата Світловодської міської ради 1
  Засранетц-фото
  Это было во вторник, на скамье подсудимых (с) wink
  https://www.youtube.com/watch?v=OxFv3MX
  HLsQ
 • Tyler 11 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  Tyler-фото
  Люди годами борются за отключение от их "услуг", а тут такой подарок судьбы wink
 • Pravdainukr 8 жовтня 2019
  Початок опалювального сезону переноситься 1
  Pravdainukr-фото
  и это нужно было ждать холодов, ранее разрешить вопрос не догадались!?
 • sanyo 3 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  sanyo-фото
  Вот только на сегодня (3.10.) у них нет бланков договоров! Сказали приходить с понедельника
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/

Top