Четвер, 23 травня 2019
Економіка

Безпечна та безаварійна робота газового обладнання залежить від своєчасного та якісного його обслуговування Новина з фото

Безпечна та безаварійна робота газового обладнання залежить від своєчасного та якісного його обслуговування

В Світловодському управлінні по експлуатації газового господарства цей вид робіт виконують працівники служби внутрішньобудинкового обладнання (надалі ВБО).


Роботи з планового технічного обслуговування газового обладнання (надалі ПТО) виконуються відповідно до графіку, а балансоутримувачів будинків оповіщають відповідними листами.

Під час проведення ПТО працівниками СУЕГГ виконуються наступні роботи:

- перевірка на щільність газопроводів, газових приладів та апаратів за допомогою газу під робочим тиском приладовим методом або мильною емульсією;
- ліквідація виявлених витоків газу;
- перевірка відповідності установлених газових приладів, прокладених газопроводів та побудови приміщень вимогам проекту i діючим нормативним актам;
- перевірка наявності вільного доступу до газопроводів та газових приладів;
- перевірка димових та вентиляційних каналів на наявність тяги;
- перевірка працездатності газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;
- інструктаж абонентів з правил користування встановленими побутовими газовими приладами та апаратами.

Під час проведення ПТО працівниками служби ВБО нерідко виявляються порушення правил безпеки систем газопостачання України, а саме самовільне встановлення газового обладнання без відповідних дозвільних документів, незаконне переобладнання приміщень де встановлено газове обладнання, самовільна реконструкція систем димовидалення та вентиляції, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах, користування несправним газовим обладнанням з непрацюючою автоматикою безпеки. При виявленні порушень працівниками управління таке газове обладнання повинно відключатися до усунення вказаних порушень.

Відповідно до положення про порядок технічного обслуговування внутрішньо- будинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення роботи з ПТО газового обладнання в помешканнях мешканців повинно проводиться в наступні терміни: газові плити не рідше одного разу на три роки, газові печі, проточні, ємкісні водонагрівачі, в тому числі опалювальні котли, та інші прилади з відводом продуктів згорання газу в димові канали не рідше одного разу на рік.

Іншою невід’ємною частиною роботи служби ВБО є виконання ремонтів внутрішньо- будинкового обладнання за заявками абонентів. Заявки на ремонтні роботи приймаються за тел. 2-43-76 в робочий час та за тел. 104 в неробочий час. Після виконання ремонтних робіт, відповідно до прейскуранту, працівник СУЕГГ видає абоненту квитанцію на оплату виконаних робіт. З листопада місяця службою ВБО виконуються роботи з промивки від засмічень та накипу теплообмінників проточних водонагрівачів та опалюваного обладнання приладом "AQUAMAX" за заявками абонентів.

Під час проведення ремонтних робіт на підземних та надомних газопроводах можливе припинення газопостачання на окремі стояки або житлові будинки. В таких випадках службою ВБО проводяться роботи з відновлення газопостачання на газове обладнання квартир багатоповерхових будинків. Під час проведення цих робіт виконується:

• перевірка герметичності системи газопостачання (наявність витоків);
• перевірка на відповідність до Державних будівельних норм, правил безпеки систем газопостачання України та проекту встановленого газового обладнання;
• наявність тяги в димових та вентиляційних каналах;
• проводиться інструктаж по безпечному використанню газу в побуті мешканцям квартир.

Під час проведення цих робіт працівникам СУЕГГ необхідно потрапити до кожної квартири для вищевказаної перевірки. Нажаль, поодинокі мешканці не надають доступу працівникам управління до своїх помешкань у зв’язку з встановленням незареєстрованого обладнання, незаконним переобладнання системи газопостачання, втручання в систему димових та вентиляційних каналів, яке не відповідає проектному рішенню. В такому разі неможливе відновлення газопостачання на газовий стояк квартир. При цьому страждають також мешканці квартир в яких вже виконано таку перевірку. Відновлення газопостачання виконується після перевірки та приведення до відповідності проекту газового обладнання та системи газопостачання кожної квартири.

За 2014 рік під час проведення ПТО та виконання робіт з відновлення газопостачання працівниками служби ВБО було відключено від газопостачання 1947 газових приладів. З них газових плит 30 шт., газових колонок 1812 шт., опалювальних приладів 105 шт. (в тому числі 57 УГОПів).

Світловодське УЕГГ зауважує, що безпека використання газу в побуті залежить, як від якісного обслуговування, так і від вашого відповідального ставлення, як споживачів природного газу, до своїх обов’язків стосовно безпечного користування газовими приладами.


Володимир Щербина,
начальник служби ВБОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top