Четвер, 23 травня 2019
Здоров'я

Загальна інфекційна захворюваність населення Світловодська знизилась

Загальна інфекційна захворюваність населення Світловодська знизилась

Туберкульоз — в 2,2 рази, гонорея — на 26,4%, сифіліс — на 2 випадки, ВІЛ — в 2,8 рази.


Протягом 10 місяців 2014 року епідситуація в місті в цілому була відносно спокійною. Внаслідок проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів не допущено спалахів гострих кишкових хвороб, харчових та професійних отруєнь, пов’язаних з організованими колективами та місцевими підприємствами.

За 10 місяців 2014 року в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року загальна інфекційна захворюваність населення разом з ГРВІ та грипом знизилась на 10,5%. Так, досягнуто зниження серед населення на такі інфекційні захворювання, як: сальмонельоз — у 2,5 рази, дизентерія — на 5 випадків, гастроентероколіти в сумі — на 19,2%, вірусні гепатити в сумі — на 19,8%,в т.ч. хронічний гепатит — в 4,6 рази, скарлатина — в 4,1 рази, вітряна віспа — в 6,9 рази, туберкульоз органів дихання — в 2,2 рази, в т.ч. бацилярний — в 1,9 рази, педикульоз — на 7,4%, гонорея — на 26,4%, сифіліс — на 2 випадки, короста — на 3 випадки, хвороба ВІЛ — в 2,8 раза, ГРЗ — на 3,0%. Не зареєстровано випадків черевного тифу, кампілобактеріозу, менінгококової інфекції, вірусного менінгіту, туляремії, грипу та ін.

За поточний період 2014 року спокійною підтримується епідобстановка по інфекційним захворюванням керованих засобами імунопрофілактики (дифтерії, кору, кашлюку, поліомієліту, правцю, епідпаротиту, краснусі). Так, впродовж звітного періоду не зареєстрована захворюваність на дифтерію, носійство токсигенних штамів коринебактерій дифтерії, кір, поліомієліт, правець, епідемічний паротит, краснуху. У вересні 2014 року виявлено випадок захворювання на носійство збудника атоксигенного штаму дифтерії дитини, яка відвідує ДНЗ №18. В той же час слід відмітити, що на стан імунопрофілактики інфекційних захворювань серед населення міста негативно впливає недостатнє централізоване забезпечення медичними імунобіологічними препаратами. Так, зовсім не отримувалась вакцина АКДП, гепатит В, АДП, АДПм, АП, АД-м, в обмеженій кількості отримані наступні вакцини: АаКДП — 29,2%, Пентаксин — 8,1%, ОПВ — 9,5%, БЦЖ — 36,1% від річної потреби. В зв’язку з цим виконання плану профщеплень серед підлеглих категорій знаходиться на незадовільному рівні, зокрема: вакцинація дітей старше 1 року проти кашлюка, дифтерії, правця — 17,0%, ревакцинація дітей в 6 років проти дифтерії та правця — 0%, ревакцинація дітей в 14 років проти дифтерії та правця — 0,5%, ревакцинація дітей старше 14 років та 18 річок проти дифтерії та правця — 0%, ревакцинація дітей в 6 років проти поліомієліту — 50,5%, ревакцинація дітей проти дифтерії, кашлюка, правця дітей старше 1 року — 0%, ревакцинація дорослих проти дифтерії,правця — 1,4%, ревакцинація дорослі проти дифтерії — 0%. З місцевого бюджету за 10 місяців 2014 року закуплено туберкулін на суму 60 942,74 грн. (за 9 місяців 2013 МІБП не закуплялись).

Порівняно з 10 місяцями 2013 року відмічається ріст захворюваності такими інфекціями, як гастроентероколіти невстановленої етіології — в 1,5 раза, вірусний гепатит В — на 6 випадків, носійство ВІЛ — інфекціїв 1,9 раза, інфекційний мононуклеоз — на 2 випадки, зареєстровано по 1 випадку лептоспірозу та хвороби Лайма. Враховуючи дані епідрозслідувань захворювання гострими кишковими інфекціями були пов’язані з вживанням харчових продуктів, напоїв, фруктів та овочів, придбаних в місцях стихійної торгівлі, порушенням зберігання харчових продуктів у домашніх умовах, недотриманням правил особистої гігієни, існуючих рекомендацій по догляду за дітьми до 2-х років.

Залишається напруженою епідемічна ситуація з туберкульозу. ЛПЗ не мають можливості організувати проведення поточної дезінфекції в тубосередках через відсутність необхідного запасу деззасобів. Розповсюдженню туберкульозу сприяють утворення та функціонування осередків стихійної торгівлі продовольчою продукцією (реалізатори продовольчих товарів на таких стихійних точках здебільшого не мають даних про проходження флюорографічного обстеження).

Існує напружена епізоотична обстановка через розповсюдження джерела зоонозної інфекції — мишовидних гризунів, бродячих тварин. Основним методом профілактики зоонозних інфекцій є боротьба з гризунами, а заходи по проведенню суцільної дератизації на території міста не проводяться. За 10 місяців 2014 року зареєстровано 82 звернень громадян за меддопомогою з приводу покусів тваринами (з них 53 — домашніми, 29 — бродячими тваринами) проти 107 звернень за аналогічний період 2013 року (з них 59 — домашніми, 48 — бродячими тваринами). Призначене антирабічне лікування — 30 чол., за 9 міс. 2013 року — 48 чол. Відмічається зменшення кількості звернень з приводу покусів на 23,4%, кількості осіб, яким призначено антирабічне лікування — на 37,5%. В той же час заходи по профілактиці зоонозних інфекцій проводяться недостатньо. Так, згідно листа УЖКГ міськвиконкому від 11.09.2014 року №823/4 в 2014 році заходи по боротьбі з бродячими тваринами не виконувались через відсутність фінансування. Залишаються проблемними питання облаштування скотомогильника на території міста і селища Власівка, проведення суцільної дератизації, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ.

В осінньо-зимовий період року актуальним є проведення заходів по профілактиці грипу та гострих респіраторних інфекцій. Основним ефективним специфічним засобом профілактики грипу та попередження виникнення епідемії високої інтенсивності є вакцинація протигрипозними вакцинами, в першу чергу груп населення високого ризику інфікування. Необхідно провести вакцинацію до початку підйому захворюваності, тобто в жовтні-листопаді поточного року згідно затвердженого плану. Так, за жовтень та початок листопада 2014 року щеплено проти грипу в місті 132 осіб, що недостатньо для створення захисного імунітету у населення. В минулий епідсезон в місті щеплено 981 особа груп ризику. Тож стан проведення протигрипозних заходів в місті і районі необхідно продовжити, звернувши особливу увагу на стан підтримання особистого імунітету до цих небезпечних своїми ускладненнями інфекційних захворювань.

Робота фахівців державної санепідслужби району і надалі буде спрямована на забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та недопущення спалахів інфекційних захворювань.

Ірина Кріпак,
заступник начальника Олександрійського міжрайонного Управління — начальник відділу державного санітарно-епідеміологічного нагляду у Світловодському районіДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top