Четвер, 23 травня 2019
Корисна інформація

Оплату послуг з газопостачання варто здійснювати до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим Новина з фото

Оплату послуг з газопостачання варто здійснювати до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим
Вікторія Ясавієва, майстер служби обліку Світловодського УЕГГ

Розрахунковим періодом для визначення розміру плати за послуги з газопостачання є календарний місяць. Плата за спожиті послуги повинна вноситись не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим. Такий порядок оплати встановлений Правилами надання населенню послуг з газопостачання.


Розрахунки за послуги з газопостачання можуть проводитись:
• за показаннями лічильників;
• за нормами споживання (при відсутності лічильника).

При наявності лічильника оплата за газ проводиться наступним чином:

1. Зняти показання лічильника станом на 1 число;

2. Обрахувати обсяг газу, спожитого протягом місяця, за який проводиться розрахунок, як різницю показань на 1 число поточного та 1 число розрахункового місяця (наприклад при оплаті за вересень різниця показань на 1 вересня та на 1 жовтня);

3. Визначити вартість спожитих послуг як добуток обсягу газу та діючої в розрахунковому місяці ціни на газ (з урахуванням наявних пільг);

4. Оплатити за спожитий газ до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим (наприклад, за вересень до 10 жовтня).

Вказаного порядку розрахунків варто дотримуватись, адже з ним пов`язаний алгоритм щорічного перерахунку кількості та вартості спожитого газу.

У разі, якщо оплата не проведена, або порушений термін сплати, обсяг спожитого газу визначається за контрольними показаннями лічильників, які фіксуються працівниками ВАТ "Кіровоградгаз". Зрозуміло, що контрольні показання лічильника не знімаються 1 січня, тому розрахунковий обсяг споживання може відрізнятись від фактичного. Враховуючи, що навіть 1 "зайвий" кубометр газу приводить до перерахунку вартості всього обсягу спожитого за рік газу, варто задуматись над тим, що похід в банк не треба відкладати.

При відсутності лічильника газу визначення вартості спожитих послуг з газопостачання проводиться за нормами споживання з урахуванням кількості осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за місцем постійного проживання, ціни газу та видів споживання природного газу:
• користування газовою плитою при наявності централізованого гарячого водопостачання;
• користування газовою плитою при відсутності централізованого гарячого водопостачання;
• користування газовою плитою та газовим водонагрівачем (колонкою).

Якщо розрахунки за газ проводяться за нормами споживання у обов’язки споживача входить письмове повідомлення з наданням відповідних документів про зміни кількості зареєстрованих осіб, що користуються послугами з газопостачання. Термін для такого повідомлення 1 місяць з моменту зміни. При наданні документів про зменшення кількості осіб, що користуються газом, з порушенням вказаного терміну, зміни у нарахування вносяться з того місяця, коли такі документи були надані.

Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання споживач має право на проведення перерахунку за період не більш як шість місяців у разі тимчасової відсутності за основним місцем проживання споживача або членів його сім`ї чи за фактично надані послуги з газопостачання у разі відсутності лічильника газу за умови подання у місячний строк з моменту закінчення кожного шестимісячного періоду до ВАТ "Кіровоградгаз" письмової заяви з відповідними підтверджуючими документами. В якості підтвердження тимчасового непроживання розглядаються довідки з учбових, лікувальних закладів, місць позбавлення волі, з місця проходження військової служби, посвідчення про відрядження.

Вікторія Ясавієва,
майстер служби обліку Світловодського УЕГГДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top