Понеділок, 22 квітня 2019
Корисна інформація

Радмила Перепеляк: "Відхилень у показниках якості води не виявлено"

Радмила Перепеляк: "Відхилень у показниках якості води не виявлено"

Завершується другий місяць літа. Зазвичай, у цей спекотний період стан води у Кременчуцькому водосховищі та інших міських водоймищах суттєво погіршується. Нерідко вже на початку липня спеціалісти санепіднагляду констатують заборону купання на міських пляжах.


Аби дізнатися про цьогорічну ситуацію зі станом якості води, ми звернулися до головного спеціаліста відділу держсанепіднагляду в Світловодському районі Радмили Перепеляк.

Ми здійснюємо контроль і за станом питної води, і за станом води поверхневих водоймищ. І згідно до тих результатів досліджень, які були проведені нашими фахівцями з початку літа, відхилень і по бактеріологічним, і по фізико-хімічним не виявлено.

Коли були проведені останні дослідження?

Останні дослідження були проведені 21 липня. У зв’язку зі скороченням чисельності працівників СЕС ми проводимо подібні дослідження не так часто, як раніше. Та й перелік скоротився. Але основні дослідження ми проводимо. Приміром, у воді поверхневих водоймищ, при вивченні її бактеріологічного складу, ми досліджуємо наявність лактопозопозитивних кишкових інфекцій, а також вивчаємо воду по таких фізико-хімічних показниках, як колірність, мутність, органолептика, склад хімічних речовин тощо.

І які результати цих досліджень?

За всіма цими показниками вода відповідає нормі. А от рівень кисню впродовж кількох днів, з 14 по 16 липня, згідно з результатами досліджень, які проводяться лабораторією водоканалу, був занадто низьким. Можливо, саме це спровокувало загибель невеликої рибки у Кременчуцькому водосховищі в цей період.

Низький рівень кисню у водах Кременчуцького водосховища, особливо всередині липня, підтвердила і начальник Світловодського водоканалу Людмила Гетманець. За її словами, і сьогодні рівень кисню у вхідній воді залишається низьким, хоча по інших показниках відхилень не спостерігається.

"Вочевидь, тривають процеси гниття у водосховищі. Але в будь-якому разі вода, що подається у водопровідні мережі міста, приводиться у відповідність до існуючих норм," підкреслила Людмила Миколаївна, спілкуючись із нами телефоном.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top