Неділя, 18 серпня 2019
Події

Цьогоріч "роздавати" субсидії стало важче, та соцзахист справляється

Олена БалюкОлена БалюкЗ початком опалювального сезону, який, нехай із скрипом, та все ж розпочався у Світловодську, настала гаряча пора і в міському управлінні праці та соціального захисту населення (УПСЗН) в царині оформлення житлових субсидій тій частині наших земляків, яка через занизькі свої доходи не здатна самотужки сплачувати "комуналку".
Таких сімей, говорить начальниця УПСЗН Олена Балюк, з якою ми поспілкувались щодо цьогорічної субсидіарної роботи її управління, очікується на рівні минулого року.


— Остаточний результат, — говорить Балюк, — ми знатимемо у грудні. Але, у порівнянні із сезоном 2012-13 років, коли житлових субсидій було нараховано 5882 сім’ям, гадаємо, значних коливань не станеться. І Світловодськ знов, у порівнянні з іншими регіонами Кіровоградської області, буде лідером по кількості оформлених субсидій.

— Це, що ж виходить: у Світловодську проживає найзлиденніше в області населення, чи може у нас найвищі комунальні тарифи?

— Ані перше, ані друге. І по рівню середньої зарплати, і по вартості комунальних послуг Світловодськ перебуває десь у середині списку населених пунктів Кіровоградщини. Просто, значний відсоток світловодців проживає у багатоквартирних будинках (а не у приватному секторі — як це в інших регіонах області), а відтак для обігріву свого житла користується централізованим опаленням, тариф на яке, як відомо, є найбільшим з усіх інших тарифів за комунальні послуги.

Сюди також треба додати чи не найбільший відсоток в області непрацездатного населення. А ще я хочу віддати належне сумлінності і працьовитості працівників нашого управління, які, завдяки також, і вашій газеті, проводять кваліфіковану роз’яснювальну роботу щодо оформлення житлових субсидій.

— Пригадується, минулого року ви розповідали, що цієї гарячої для вас пори року УПСЗН для обробки документальної інформації дуже допомагали "рекрути", яких вам надавав міськрайонний Центр зайнятості населення. Які стосунки із "біржею" цього року? Особливо — на тлі "паралізації" в роботі казначейської служби.

— Так, дійсно, період оформлення зимових субсидій для нашого управління справжня гаряча пора. Адже восени на п’ятеро наших спеціалістів, які займаються оформленням житлових субсидій, щодня припадає по 30-35 претендентів на їх отримання. Тому у попередні роки ми залюбки прислуговувались допоміжними кадрами, які нам надавав Центр зайнятості населення. Але з січня поточного року набули чинності зміни до Закону України "Про зайнятість населення", які полягають у співфінансуванні по оплаті праці таким працівникам. Тобто, якщо раніше їхню роботу повністю оплачувала держава, то з цього року 50% мають сплачувати установи соцзахисту, інші 50% — центри зайнятості. Відтак, в силу обмеженості бюджетного фінансування, а особливо на фоні перебоїв у роботі казначейських установ, наше управління не змогло собі дозволити такої "розкоші".

Але вихід було знайдено! Нам було виділено по два допоміжних працівника Територіальним центром з надання допомоги одиноким та непрацездатним громадянам (директор Юрій Павлов) і міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (начальник Світлана Філіпчук).

А ще, користуючись нагодою, хочу подякувати голову правління ВАТ "Світловодське АТП №13507" Юрія Богдана, керівника ТОВ "Світ-Автолегіон" Володимира Сергєєва за спонсорську допомогу, завдяки якій наше управління повністю забезпечено бланками заяв та декларацій про доходи, заповнення яких необхідне претендентам на отримання житлових субсидій. Також ми вдячні директорові Світловодської друкарні Віталію Сафошину за розуміння і допомогу у непростий поточний момент.

Тож у переддень Дня працівників соціальної сфери, який відзначається першої неділі листопада, хочу привітати усіх своїх колег із нашим професійним святом і побажати їм всіляких гараздів і міцного здоров’я! А наших підопічних — запевнити, що ми за будь-яких обставин та будь-якої пори року будемо і надалі належно забезпечувати їхній соціальний захист!

Віталій Асауленко
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top