Вівторок, 16 жовтня 2018
Надзвичайні пригоди

Двортер’єри стають агресивнішими

Двортер’єри стають агресивнішими

Проблема збільшення кількості бродячих собак актуальна для всіх міст України і Світловодськ — не виняток. Частенько на наших вулицях, особливо поблизу багатоповерхівок, шкіл, організацій, торговельних точок можна побачити цілі зграї безпритульних тварин, які, не рідко, лякають перехожих.
Як боротися з цією ситуацією — питання досить складне. З одного боку — захисники тварин виступають за гуманне поводження з собаками, з іншого — обурене населення, яке вимагає вирішити проблему. Безумовно, найкращим варіантом стало б створення спеціальних прийомників для утримання тварин, але це потребує значних коштів. Тим часом проблема залишається, а лави постраждалих від покусів собаками поповнюються новими жертвами.

Олена Ачкасова, мешканка Світловодська:
— Того дня на майданчику поблизу торговельного центру "Всесвіт" бавилося кілька дітей. Мій 14-річний син проходив поруч, як на нього раптово накинулася собака та вкусила за ногу. Це побачили працівники ринку й відразу ж викликали швидку. Сина доставили до лікарні, де надали необхідне лікування, а коли ми прийшли на перев’язку наступного дня, нам повідомили, що ця ж собака покусала ще 4-х городян. Місцеві мешканці розповідали: собака мала цуценят і поводилася надзвичайно агресивно.

Радміла Перепеляк, лікар-епідеміолог, головний спеціаліст відділу держсанепіднагляду у Світловодському та Онуфріївському районах:

— За перше півріччя поточного року на території міста зареєстровано 56 звернень громадян за меддопомогою з приводу покусів тваринами (з них 27 — домашніми, 29 — бродячими тваринами) проти 53 звернень за аналогічний період 2012 року. Спостерігається збільшення кількості звернень з приводу покусів на 5,7%. Призначене антирабічне лікування — 29 особам (за 6 місяців 2012 року — 20 осіб). На 45% збільшилася кількість осіб, яким призначалося щеплення проти сказу. Отже, постраждала велика кількість людей, а також витрачено чималу суму державних коштів на придбання дорогої вакцини.

Не слід забувати, що бродячі тварини є джерелом інфікування не тільки таким небезпечним захворюванням як сказ, а й іншими хворобами, спільними для людей і тварин: лептоспіроз, дирофіляріоз, ехінококоз, токсоплазмоз тощо.

Тож епідемічна ситуація з інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин, на території міста Світловодська і селища Власівка залишається загрозливою.

— На вашу думку, що сприяє ускладненню ситуації?

— Загальними причинами погіршення епідемічної ситуації по зоонозним інфекціям є: зростання популяції диких м’ясоїдних тварин, зростання кількості безпритульних тварин (собак, котів) та випадків покусів ними людей, недотримання власниками правил утримання домашніх тварин. Залишаються проблемними й питання виділення та облаштування місць для вигулу хатніх улюбленців, притулків, регулювання чисельності бродячих тварин та ін. В той же час, Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" №3447 — ІV від 21.02.2006р. передбачено проведення заходів з регулювання чисельності тварин у разі виникнення або загрози виникнення епізоотій та в інших небезпечних ситуаціях.

Олександр Сич, заступник міського голови з комунальних питань:

— До нас надходить дуже багато скарг з приводу бродячих тварин, і зокрема, нападів на людей. Найбільш проблемними місцями є: район Площі, Обеліск, Нове місто, прилеглі території шкіл, садочків та житлових будинків, де чотирилапих підгодовують самі ж світловодці. Закон забороняє знищувати тварин, їх можна відловлювати, направляти в спецприйомники, стерилізувати і відпускати в навколишнє середовище. Зважаючи на чисельні скарги, ми уклали договір зі спеціалізованою кременчуцькою організацією, у якої є ліцензія та всі дозвільні документи на відлов бродячих тварин. Але як тільки працівники цієї організації почали відловлювати собак, шляхом тимчасового знерухомлення тварин снодійним, з метою подальшого розміщення у спецприйомнику — стали надходити скарги від мешканців міста та дзвінки на "гарячу лінію", що такі дії не правильні. Ось і виникає "соціальний конфлікт".

— Все ж таки, чи розглядалося питання створення спеціального притулку для тварин?

— Це питання вивчалося. Навіть виділялися кошти на розробку проектної документації, розглядалася й можливість розташування на вже існуючих територіях. Втім процес зупинився, бо для створення прийомника дуже багато вимог: це й місце знаходження, наявність спеціального обладнанням тощо. Для створення притулків, відлову собак та на їх стерилізацію необхідні значні кошти. Наш бюджет не в змозі "потягти" таку суму. Приміром, стерилізація тварини, реабілітаційний період та утримання в притулку впродовж 10 днів, як того вимагає процедура, коштує близько 900 грн.

Було б чудово, якби всі, хто переймається долею безпритульних тварин і дійсно хоче допомогти, не просто писали та скаржилися або підгодовували собак у дворах чи інших місцях, а, наприклад, організовувалися б у групи, громадські організації з тим, щоб допомагати у вирішенні питань утримання, стерилізації безпритульних тварин, забезпечення їх харчуванням, ветеринарним оглядом чи лікуванням.

Не варто забувати, про ще один важливий момент — питання моральності хазяїв тварин: дуже часто, саме через безвідповідальність людини, домашня тварина залишається покинутою напризволяще і стає бродячою.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top