Середа, 16 жовтня 2019
Спорт

Польща для людей або враження інваліда-візочника

Наш земляк перед стартом (судячи по його номеру, можна уявити загальну кількість учасників)Наш земляк перед стартом (судячи по його номеру, можна уявити загальну кількість учасників)Іван Арєф’єв, 28-річний молодий мужчина із Світловодська, який вже 10 років — через дорожньо-транспортну пригоду — вимушений пересуватися на інвалідному візку, щойно повернувся із сусідньої Польщі.
Там, у древньому Кракові, завдяки підтримці світловодським властям і особисто міському голові Юрієві Котенку та Центру реабілітації інвалідів "Добрада", він став учасником міжнародного марафону, який щорічно влаштовує тамтешня міська адміністрація…


Та наше коротеньке спілкуванні з паном Іваном базувалось не стільки на марафонській темі, скільки на враженнях людини, що вперше за своє життя перетнула український кордон у західному напрямкові і майже тиждень провела у далеко не найпотужнішій європейській країні.
"То, що ж тоді говорити за Німеччину або Францію!?", — риторично запитує Арєф’єв…
Краків, за його словами, скидається на наш Львів. Але набагато чистіший і зручніший для життя всіх категорій населення. Тамтешньою бруківкою (і в центрі, і на околицях) можна без опасань скочити у дорожню ямку чи вибоїну гнати свого візка із солідною швидкістю. Автотранспорту краківські візочники не заважають — паралельно автодоріг обов’язково прокладені вело-доріжки. Якщо відстань для візочника задалека — до його послуг громадський транспорт, який майже увесь обладнаний спеціальними підйомниками, які забезпечують посадку і висадку інваліда без сторонньої допомоги (типа нашого єдиного зеленого автопарківського німецького "Неоплану"). Між іншим, підмітив наш співрозмовник, на час проведення марафону проїзд муніципальним транспортом для учасників марафону був безкоштовним.
"Але особливо у мене такої потреби не було — я, на контрасті з нашими дорогами, залюбки "лихачив" Краковом виключно на власному візку. Стрічні люди мені привітно посміхались. Я посміхався їм у відповідь", — розчулився Арєф’єв.
Ну, а що ж сам марафон?.. І хоча за статусом він "інвалідський", його своєю участю підтримали і люди, так би мовити, без особливих потреб. Панові Іванові важко сказати, чи то із співчуття, чи то із яких інших міркувань вони це зробили, але це, за його словами, давало відчуття рівного серед рівних. І в ці хвилини йому дуже хотілося, щоби це відчуття не полишало його і в рідній Україні.

Віталій Асауленко
Фото надане Іваном Арєф’євимДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 19:56
  У Світловодську СБУ затримала на хабарі депутата Світловодської міської ради 1
  Засранетц-фото
  Это было во вторник, на скамье подсудимых (с) wink
  https://www.youtube.com/watch?v=OxFv3MX
  HLsQ
 • Tyler 11 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  Tyler-фото
  Люди годами борются за отключение от их "услуг", а тут такой подарок судьбы wink
 • Pravdainukr 8 жовтня 2019
  Початок опалювального сезону переноситься 1
  Pravdainukr-фото
  и это нужно было ждать холодов, ранее разрешить вопрос не догадались!?
 • sanyo 3 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  sanyo-фото
  Вот только на сегодня (3.10.) у них нет бланков договоров! Сказали приходить с понедельника
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/

Top