Понеділок, 21 жовтня 2019
Влада

Перемовини з приводу землі між містом і селом тривають

Перемовини з приводу землі між містом і селом триваютьЯк і планувалось 8 листопада у Світловодську відбулась перша делібераційна майстерня в рамках реалізації проекту "Прозора Україна" в громадському діалозі" з обговорення теми "Укладання угоди про спільні дії Світловодської міської ради, Павлівської та Подорожненської сільських рад щодо встановлення меж та розмежування територій".
Участь в обговоренні питання взяли представники місцевої адміністрації, її виконавчих органів, Павлівської, Подорожненської сільських рад, Світловодської РДА, координатори проекту в Україні — представники Центральноукраїнського регіонального центру ім. Пилипа Орлика, представники громадських організацій та місцевих ЗМІ.


Звертаючись до присутніх голова СМОТ "Просвіта" Олександр Возний наголосив, що проведення таких майстерень є дуже ефективним інструментом для узгодження будь-яких проблем між владою і громадою. Щоправда, в нашому випадку суб’єктом узгодження позицій є два органи, які приймають рішення: міська і сільські ради. До речі, з 5 міст, які взяли участь у проекті, наша тема найбільш складна, втім як і будь-які питання, що стосуються землі та розмежування територій.
І якщо по закінченні майстерень буде підписана спільна угода, це стане прикладом серйозної колективної роботи для всієї області, — наголосив О. Возний.

Начальник управління економіки Світловодського виконавчого комітету Наталія Гаврилюк, ще раз озвучила присутнім причини, що спонукали владу Світловодська ініціювати обговорення цього питання. Вони досить вагомі, адже стосуються і мешканців міста та району, і наповнення бюджету, і подальшого економічного та інвестиційного розвитку території.

В той же час павлівський сільський голова Микола Панасенко переконаний, що у Світловодська достатньо територій для розвитку, а щодо павлівського бюджету, то в разі зменшення площ та передачі земель, він недоотримає більше 500 тисяч гривень, а це — близько 60% бюджету сільської ради.

Що стосується мешканців житлових забудов, що розташовані на території Керамічного заводу, Крилівського лісництва, Ревівського мікрорайону і статус яких не визначено — це справжня проблема, і, дійсно, самотужки її вирішити неможливо, адже вирішення потребує значних фінансів, — говорить павлівський голова.

Слід зауважити, що тема розмежування територій обговорювалась жваво й емоційно. Представник Світловодського фінуправління Ольга Якименко запропонувала не міряти все грошима, а розглянути ситуацію в комплексі. Наприклад, ті підприємства, які юридично знаходяться на сільських землях, географічно розташовані в межах міста, а отже забруднюється міська прилегла територія, викидами дихають городяни, а за екологічне забруднення гроші надходять до сільського бюджету і таких нюансів чимало. Взагалі, в ході майстерні пролунало багато ідей для роздумів та аналізу, пролунала й пропозиція окремо розглядати кожну земельну ділянку, втім головне, що обидві сторони з готовністю включились до діалогу аби досягнути спільних домовленостей.

"Сьогодні ми лише обговорюємо тему і хочемо знайти спільні точки дотику, які нас об’єднують, для вирішення цієї проблеми, — зазначила Наталія Гаврилюк, — звісно, в першу чергу мають враховуватися інтереси жителів всієї території. Саме в інтересах громади ми і повинні створити договір спільних дій між Світловодською міською радою та Павлівською і Подорожненською сільськими радами".

Друга делібераційна майстерня та продовження обговорення теми вже за участю польської сторони — представників Щецинського регіонального центру Фундації Розвитку місцевої демократії відбулася 15 листопада 2012 року.

Тетяна ШаповаловаДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 15 жовтня 2019
  У Світловодську СБУ затримала на хабарі депутата Світловодської міської ради 1
  Засранетц-фото
  Это было во вторник, на скамье подсудимых (с) wink
  https://www.youtube.com/watch?v=OxFv3MX
  HLsQ
 • Tyler 11 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  Tyler-фото
  Люди годами борются за отключение от их "услуг", а тут такой подарок судьбы wink
 • Pravdainukr 8 жовтня 2019
  Початок опалювального сезону переноситься 1
  Pravdainukr-фото
  и это нужно было ждать холодов, ранее разрешить вопрос не догадались!?
 • sanyo 3 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  sanyo-фото
  Вот только на сегодня (3.10.) у них нет бланков договоров! Сказали приходить с понедельника
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/

Top