Середа, 16 жовтня 2019
Влада

Підприємці: несвятковий настрій (ФОТО)

Михайло Шаповал, Юрій Котенко, Наталя ГаврилюкМихайло Шаповал, Юрій Котенко, Наталя ГаврилюкЗа сталою традицією, кожна перша неділя вересня є в Україні професійним святом людей, які мають власну справу, власний бізнес.
Але, на відміну від подібного профсвята у працівників місцевого самоврядування, коли із чиновницьких кабінетів лине запах кави, квітів і шампанського і чутно веселий гамір і сміх, 31 серпня у сесійній залі адмінбудинку, де влада вітала тутешній дрібний і середній бізнес, нічого подібного не відчувалося аніскілечки.


Та й людей було небагато. А в президії сиділо троє: виконкомівська спеціалістка Наталя Гаврилюк, віце-президент Міського відділення УСППР, голова міського Фонду з підтримки підприємництва Михайло Шаповал та міський голова Юрій Котенко, який після кількамісячного лікарняного нарешті вийшов на роботу. Він-то й розпочав це, з дозволу сказати, урочисте засідання.

Підприємці: несвятковий настрій (ФОТО)Хвилин з вісім мер, у притаманній йому манері, монотонно зачитував звіт про те, як опікується міська влада малим та середнім бізнесом. Це, якщо вірити звіту, знаходить у бізнесменів розуміння і підтримку у вигляді податкових надходжень до бюджетів різних рівнів, які дедалі зростають. Разом з тим доповідач зазначив, що простежується чітка тенденція до скорочення чисельності дрібно-середніх підприємців. І вже від себе Котенко додав, що він стояв і стоятиме на сторожі інтересів підприємства — так, як робить він це по відношенню до торговців ринку "Світанок", яких він заспокоїв: ринок ніхто розганяти не збирається. І більш того — там буде зроблена докорінна реконструкція, яка незрівнянно осучаснить тамтешні торгові площі. І взагалі, зазначив доповідач, підприємці завжди можуть розраховувати на його дієву підтримку й сприяння…

Михайло ШаповалМихайло ШаповалТа наступний доповідач — Шаповал — був налаштований куди менш оптимістично. Причина безнадійності ситуації, за його словами, полягає у тому, що виконком, вкупі з депутатським корпусом, відверто ігнорують розвиток у Світловодську малого та середнього бізнесу. Так, за даними обласного Фонду підтримки підприємництва, наше місто протягом останніх десяти роки перебуває на останньому місці в області по виділенню фінансової підтримки підприємцям задля започаткування і розвитку власної справи. Що, безумовно, позначається на їхній чисельності. Якщо у 2011 році у місті налічувалося 3489 підприємців, то за перше півріччя 2012 року їхня чисельність скоротилася до 3228, з яких — 716 вже подали заявки про припинення своєї діяльності, невтішно констатував Шаповал.

Що ж до всебічної "підтримки" властей, то він нагадав, що і його Фонд, і МВ УСППР неодноразово зверталися і до виконкому, і до міськдепів з ініціативами, направленими на активізацію міського Фонду з підтримки підприємництва, з пропозицією введення до штату управління економіки спеціаліста, відповідального за інвестиційну, інноваційну та бізнесову діяльність у Світловодську і таке інше, і тому подібне. Та ці пропозиції і звернення належної підтримки у коридорах тутешньої влади не отримали. Хоча, за словами Шаповала, так чинити не по-хазяйськи, адже, не виділяючи Фонду всього лиш 53 тисячі гривень на рік для належного функціонування, місто позбавляє себе щонайменше 400 тисяч інвестиційних гривень із обласного Фонду…

Ілля ДомбровськийІлля ДомбровськийПісля виступу — також, не райдужного — начальника Міськрайонного центру зайнятості населення Іллі Домбровського, та "незручних" запитань Котенкові і Гаврилюк з боку присутніх у залі підприємців, мер на завершення засідання таки вніс нотки урочистості — він вручив виконкомівські подяки і грамоти найбільш достойним дрібно-середнім бізнесменам.

Підприємці: несвятковий настрій (ФОТО)

Віталій Асауленко
Фото автора



Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 3.07.2012 | 335 комментарів | 0 публікацій
Хммм, підтримка дрібних підприємців?! А це що таке взагалі? Як вони можуть підтримувати? Конкретно! - Невідомо... Як ці дідусі можуть балакати про іновації та інвестиції? У них радянський мозок. Дадуть грошей на початок чи розвиток бізнесу? Кому? Своїм? Як що навіть і прийде ініціативний підприємець по гроші на бізнес - то нема навіть адекватного спеціаліста, який прорахує - дієва це буде допомога чи ні. А просто взяти кошти а потім сказати - хех, не вийшло - це вони й самі вміють. Коротше перекладаю на Українську слова цих людей - дайте грошей бо вже нема що красти...
Я сам дрібний підпиємець, правда вже 2 роки здаю нульову звітність, як напевно ще декілька сотен таких самих. Це ще можна враховувати як мінус від оголошеної кількості підприємців у Світловодску. Чому нульову? Та тому що держава так допомога, так допомога - що вже гроші скінчились їй платити... Тупа бюрократія з викачкою грошей за абсолютно безглузді речі. Тільки ти оприлюднюєш своє місце здійснення діяльності - отримуєш букет контролюючих органів, які як коршуни налітають на любого хто генерує хоч скільки доходу. Окрім своїх звісно. Участь держави у такій діяльності називається викачкою бабла. Створено умови та вимоги які або неможливо виконати або дуже дорого. Нехай наприклад пожежна інспекція, санстанція та охорона праці сходять у адмін будівлю Леніна 4 для контролю виконання усіх норм та правил. Тільки по закону, честно! То на ті санкції та виконання приписів не вистачить і самої вартості будівлі :-).
У державі повний "беспредел", що вони можуть змінити? То просто навчились у блакитних брехати і не червоніти. Чому силовики їздять п"яні а під бюджетними установами стоять зовсім не бюджетні авто?! Чому усі контролюючі органи не допомогають а намагаються одразу влупити на повну а потім великодушно, за гроші вибачити? Тут, у маленькому містечку це квіточки - по справжньому крадуть бабло таам, на горі. НДС, пенсійний фонд, відкати та марнотратство бюджетних коштів - ось де кормушка!
Нажаль одні запитання... Може хто скаже декілька відповідей, що ж робити?

П.С. Напевно ми всі дійсно тупе бидло і все витримаємо...
 • Нравится
 • 0
 • Т-34

 • 7 вересня 2012 23:00
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
To mrAlex911 :
Ну що тут скажеш?...Сумно, але все дійсно так, на жаль.
Born to be Good?
Born to be alive...
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 19:56
  У Світловодську СБУ затримала на хабарі депутата Світловодської міської ради 1
  Засранетц-фото
  Это было во вторник, на скамье подсудимых (с) wink
  https://www.youtube.com/watch?v=OxFv3MX
  HLsQ
 • Tyler 11 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  Tyler-фото
  Люди годами борются за отключение от их "услуг", а тут такой подарок судьбы wink
 • Pravdainukr 8 жовтня 2019
  Початок опалювального сезону переноситься 1
  Pravdainukr-фото
  и это нужно было ждать холодов, ранее разрешить вопрос не догадались!?
 • sanyo 3 жовтня 2019
  Світловодськпобут попереджає: немає договору – немає опалення! 2
  sanyo-фото
  Вот только на сегодня (3.10.) у них нет бланков договоров! Сказали приходить с понедельника
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/

Top