Четвер, 23 травня 2019
Здоров'я

Повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію неможливо, хоча попередити її досить просто

1-го грудня в усьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом.1-го грудня в усьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом.1-го грудня в усьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом.
На жаль, Україна зберігає сумну статистику із захворюваності та смертності, посідаючи перше місце у Європі за темпами поширення епідемії ВІЛ-інфекції. Щодня у нашій державі реєструється 56 нових випадків захворювання на ВІЛ, 14 — на СНІД, 8 з них помирають.


По Світловодську та району число ВІЛ-інфікованих, які офіційно перебувають на обліку, досягло 60 осіб. Насправді ця цифра у 2-3 рази більша, адже багато хто навіть не здогадується про свій стан, оскільки ніколи не проходив відповідне обстеження. Людина, заражена вірусом імунодефіциту людини, може прожити довгі роки, перш ніж з'являться якісь клінічні прояви. Протевірус поступово знижує захисні сили організму, що призводить до захворювань на ряд інших інфекцій, кінцевою стадією чого є СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

Побутує думка, що проблема ВІЛ/СНІДу стосується лише так званих груп ризику — наркозалежних, гомосексуалістів, повій. Якщо на початку епідемії це так і було, то зараз ситуація змінилася, ВІЛ вийшов за їх межі у широкий загал і вражає цілком влаштованих людей, тож почувати себе у безпеці не може ніхто. Ви чи ваша кохана людина можете не знати про своє інфікування до тих пір, поки не пройдете відповідне обстеження. Багато хто вважає, що може розпізнати прояви інфікованості за зовнішніми проявами, або що ризикує заразитися через перебування у одному приміщенні з ВІЛ-інфікованим, чхання, використання спільного посуду, туалету, постільної білизни тощо. Дехто взагалі вважає СНІД вигадкою. Всі ці уявлення є міфами. Існування ВІЛ переконливо доведено, за що навіть отримано Нобелівську премію. У переважної більшості ВІЛ-позитивних їхній статус ніяк не проявляється ні зовні, ні скаргами, а інфікуватися можна лише при незахищених статевих стосунках, через кров та її сліди на інструментах при їх багаторазовому використанні та відсутності стерилізації. Також можливе зараження від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів або годування грудним молоком.

У випадку, якщо ви мали статеві контакти без використання презерватива або випадково вкололися шприцом, чи скаржитеся на постійну втому, тривале підвищення температури, частий пронос, різку втрату маси тіла, хронічне збільшення лімфатичних вузлів, часті інфекції, шкірні захворювання — слід здати аналіз крові на ВІЛ. Бажаючі обстежитись на ВІЛ можуть звернутись до кабінету "Довіра" (поліклініка ЦРЛ, кабінет №39). При бажанні обстеження проводиться з дотриманням анонімності, всі його результати є конфіденційними.

За роки вивчення цієї хвороби було розроблено немало препаратів, які перешкоджають розмноженню вірусу та значно покращують стан інфікованих, дозволяючи їм вести повноцінне життя, також ці медикаменті використовуються для профілактики зараження. В Україні такі ліки закуповуються за державний рахунок та є безкоштовними для хворих. Однак повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію на даний час неможливо, хоча попередити її достатньо просто — захищайте себе упорядкованим статевим життям, використанням якісних презервативів та стерильних інструментів.

Дмитро Вусик,
координатор з питань профілактики ВІЛ/СНІД Світловодської ЦРЛ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top