Неділя, 16 травня 2021
Влада Освіта Свято

Освітянське свято

Олександр Єдін, Юрій Котенко, Геннадій ФренкельОлександр Єдін, Юрій Котенко, Геннадій ФренкельІ килимова доріжка з почесною вартою військових ліцеїстів уздовж, і шампанське (чи сік) з настільних фонтанчиків, і море квітів. А ще — народний депутат Олександр Єдін особисто з подарунками.
Захід по відзначенню Дня українського вчителя, який було проведено минулого четверга у міському Палаці культури, за своєю феєричністю нагадував такий собі світський раут.


Того дня вшанувати місцевих освітян з Києва прибув нардеп, який не перший рік опікується Світловодськом, Олександр Єдін. Чим не оминули скористатися тутешні журналісти, яким високий гість приділив кілька хвилин уваги. Насамперед він зазначив, що походить він із сім’ї педагогів. Напевне, через це у нього неабияке тепле ставлення до сіячів розумного, доброго, вічного. Далі він повідомив про активний контакт з міської громадою — лише в останній час ним було отримано понад тисячу листів світловодців. А значить, заключив обранець, люди йому довіряють і він докладатиме усіх своїх зусиль аби виправдати таку високу довіру…
"Пане Олександре, — спитав наш кореспондент, — ми хотіли спитати про це у міського голови на нещодавній прес-конференції для міських ЗМІ. Але нашу газету, чомусь, забули погукати. Тож, користуючись нагодою — та й міський голова ось поряд — скажіть, про ваше бачення ситуації на ринку "Світанок".

Перший відповів Юрій Котенко, дорікнувши на початку своїм підлеглим за таку "забудькуватість". За його словами, ГО "Надія", яка об’єднала купку підприємців, бере на себе бути виразником волі усіх "світанковців". Деякі факти такого "господарювання", сказав Котенко, вже передано на розгляд прокуратури.
"Дійсно, поштовхом до невдоволення стала нова орендна плата у розмірі 1,55 гривень у день з квадратного метру. Замічу, на "Світанку" вона найнижча в Кіровоградській області — в Олександрії, яка передостання в цьому переліку — 3,5 гривень. А от ціни на овочі та фрукти на "Світанку", навпаки — найвищі в області. І ще замічу, після того, як було опубліковано повідомлення про наші наміри збільшити орендну плату, протягом місяця не надійшло жодного заперечення чи пропозиції з боку підприємців "Світанку". А коли вони набули чинності, "Надії" різко знадобилось вивести людей для протесту. Єдине, в чому міська влада визнає свою вину, так це у тому, що ми надто багато уваги приділяємо оцій самій "Надії" та її лідеру", — підсумував мер…

Тон народного депутата був більш поміркованим. Він наголосив, що ратує за порядок у всьому. Заради його досягнення було звільнено директора торгівельної дільниці, тобто, ринку "Світанок", проти якого була налаштована різко проти ГО "Надія". Але спокою це, як бачимо, не принесло.
"Думаю, — сказав Єдін, — я і Юрій Миколайович зустрінемось із підприємцями ринку і укладемо відповідну угоду, яка б задовольняла всі сторони конфлікту. І підприємці, і влада мають чітко розділити обов’язки між собою і визначити міру відповідальності кожної сторони у разі порушення умов мирного співіснування. Я ж, у свою чергу, готовий виступити гарантом виконання обопільних зобов’язань"…

Та, досить про проблеми у день свята педагогів — дійство із фойє перемістилось до концертної зали, яке розпочалося із відеозвіту про славні звершення освітян міста. І мер, і головний освітянин міста Геннадій Френкель виголошували заздоровниці на честь вчителів.

Та напевне наймилішими з них були від нардепа Єдіна, який зі сцени повідомив, що у держбюджеті на 2012 рік асигнувань на освітянську галузь закладено аж на 12 мільярдів гривень більше, ніж у поточному році, а в місцеві бюджети для 10-відсоткової вчительської надбавки передбачається також на 10 мільярдів гривень більше.

Потім він запросив на сцену директорів усіх світловодських шкіл і вручив кожному по сертифікату на придбання для своїх альма-матер різної оргтехніки. А опісля — грянув святковий концерт, підготовлений міськими творчими колективами.

Віталій АСАУЛЕНКО,
В'ячеслав СРИГУН (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top