Четвер, 19 жовтня 2017
Кримінал

Світловодці, бережіть своє майно!

Начальник міліції Ігор ІвановНачальник міліції Ігор ІвановЗа 8 місяців з початку року світловодськими правоохоронцями було порушено 720 кримінальних справ, причому, більшість з них пов’язана з майновими злочинами, тож, в інтерв’ю "Вечірці", начальник міліції Ігор Іванов закликав світловодців бути обачними та берегти своє майно.
5 вересня ми завітали до головного міліціонера міста, аби дізнатись, чи варто світловодцям хвилюватися за своє майно і життя та які заходи вживаються правоохоронцями для забезпечення громадського порядку.
— Ігоре Владиславовичу, яка криміногенна ситуація наразі склалась у місті та які злочини переважають?

— Криміногенна ситуація залишається складною. Спостерігається зростання кількості злочинів, особливо майнового характеру, яких з початку року в місті було скоєно 519 — це пограбування, крадіжки, шахрайство. Причому, їх розкриття ускладнюється невчасним зверненням громадян до правоохоронців. Приміром, крадіжки на дачах виявляються господарями лише навесні або влітку, в той час, як скоєні вони були ще в осінньо-зимовий період. От і виходить, що крадіжок за 8 місяців з початку року було скоєно 56, що на 9 менше, ніж в минулому році, але відсоток їх розкриття зменшився.

— Які профілактичні заходи проводяться правоохоронцями для запобігання здійснення крадіжок та інших майнових злочинів?

— Перш за все — це роз'яснювальна робота. В червні-липні поточного року ми провели масштабну акцію "Квартира", закликаючи громадян більш пильно ставитись до питання зберігання особистого майна, однак, лише одиниці заключили договори з державною службою охорони на встановлення охоронної сигналізації. Більшість — нехтує своєю безпекою, адже ані решітки на вікнах, ані встановлення замків, не дають такого ефекту, як прибуття впродовж 3-х хвилин оперативно-слідчої групи державної служби охорони. Отже, хто дбає про своє майно — той і отримує безпеку.

Більше того, деякі мешканці міста, перебуваючи вдома, не замикають двері на замок та стають жертвами злочинців, які проникають до помешкання через незачинені двері та крадуть все, що бачать у передпокої — сумки, барсетки тощо.

Неодноразово ми попереджали світловодців і про випадки шахрайства. Особливо це стосується людей похилого віку. Через ЗМІ та в особистих розмовах ми закликали їх не пускати у помешкання незнайомих осіб, однак, марно. Громадяни продовжують пускати у свої помешкання кого завгодно, окрім міліціонерів, та в результаті стають жертвами шахраїв. Таких випадків з початку року зареєстровано 17, причому, ошукані люди звертались до нас лише через кілька днів після скоєння злочинів, що заважає оперативності їх розкриття.

Не одразу повідомили до міліції і про розбійний напад, скоєний 31 серпня, коли невідомий чоловік, під виглядом пошуку викладача, зайшов до помешкання, де на той час перебувала лише 11-річна дівчинка, та погрожуючи ножем, викрав з квартири чимало цінних речей. Наразі ведуться активні пошуки злочинця.

— Щодо розкриття таких тяжких злочинів, як вбивства?

— Наразі залишається одна така нерозкрита кримінальна справа, порушена за ознаками злочину "навмисне вбивство" відносно безвісті зниклого неповнолітнього гр.Телятника, жителя с. Андрусівка, який 24 серпня пішов з дому та не повернувся. Ми сподіваємось знайти його живим, але зараз відносно всіх безвісті зниклих ми порушуємо кримінальні справи як по вбивству і працюємо у повному обсязі.

Світловодці, бережіть своє майно!— Щодо вбивства в районі Табурища, про яке вже повідомляли інтернет-видання?

— Дійсно, в районі Табурища було знайдено трупи жінки та однорічної дитини. Особа чоловіка, який скоїв ці вбивства встановлена і наразі він знаходиться під вартою на лікуванні, адже була спроба громадян затримати злочинця, в результаті чого тілесні ушкодження отримав і той, хто затримував, і той, хто скоїв вбивства. Порушена кримінальна справа за ознаками ст.115 "навмисне вбивство", але мотиви злочину — майнові.

— З настанням холодів та зменшенням світлового дня, зазвичай, збільшується кількість пограбувань. Що Ви можете порадити нашим читачам, аби вберегтися від нападів зловмисників?

— Як показує практика, у 90% випадків, подібні злочини здійснюються відносно людей, які вживають алкогольні напої та знаходяться у компанії незнайомих людей. Відповідні і поради — не спілкуватись із незнайомцями та бути більш обачними. А в разі, якщо ви стали жертвою злочинців — негайно повідомляйте до міліції за номером телефону 102. Єдине, про що я хочу просити світловодців — це не вводити в оману працівників міліції та повідомляти лише про реальні факти злочину, адже за незаконний виклик спецслужб доведеться відповідати згідно ст.154 адмінкодексу України.

Взагалі ж, кількість звернень від громадян до міліції в цьому році зросла на 200% і наразі становить 3165 повідомлень.

Олена ЄРУНОВА
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top