Четвер, 20 червня 2019
Влада

На сесії міської ради

На сесії міської ради26 липня в сесійній залі адмінбудівлі пройшло пленарне засідання п'ятнадцятої сесії міської ради. У залі були присутні 36 народних обранців. На сесію запрошені депутати обласної ради, заступники міського голови, начальники управлінь та підрозділів виконавчого комітету.
На початку засідання депутати затвердили порядок денний, в ході якого було виключено питання стосовно припинення існування юридичної особи КП "Міський водоканал" шляхом приєднання до Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград". Проте депутат Володимир Дем’янюк, він же директор КП МВК, звернувся з проханням до міської ради не відкладати проблему водоканалу і повернутися до розгляду питання стосовно подальшої долі підприємства під час наступної сесії. Звичайно, щось треба вирішувати, адже борги підприємства вже складають майже 11 млн. грн.


Депутат Любов Чекаленко доповнила виступ колеги побажанням з'ясувати до наступної сесії ще й про наявність боргів інших комунальних підприємств (ЖЕКи, ТОВ "Світловодськпобут"), аби володіти ситуацію по комунальникам в цілому.

Віталій Юшко взагалі запропонував рекомендувати розглянути можливість приєднання МВК до ТОВ "СП" — раптом цей проект буде доцільнішим, ніж передача комунального майна міста в область. Міський голова Юрій Котенко зазначив, що подібних пропозицій від "Світловодськпобуту" не надходило, але обіцяв питання опрацювати. Протокольне доручення направлено заступникам голови Валентині Явтенко та Людмилі Гетманець.

Після узгодження порядку денного перейшли до заяв та повідомлень. Слово взяла Любов Чекаленко, яка від імені мешканців Власівки озвучила подяку на ім'я міського голови і міської ради за сприяння у відновленні станції "Швидкої допомоги" та збереження дитячої музичної школи на території селища. Проте, в діжці з медом була й ложка "дьогтю" — звернення колективу ВДМШ стосовно того, що міському голові було надано недостовірну інформацію про відсутність атестації працівників школи.

На сесії міської ради— Але нічого страшного в тому я не вбачаю, — зазначила Л.Чекаленко. — Критику треба сприймати спокійно: недоліки виправляти, плітки відкидати. Я нещодавно дізналась, що владу в місті захопила, доки Юрій Миколайович хворів. Щоправда, не дізналась — для чого вона мені? — пожартувала голова планово-бюджетної комісії.

Міський голова погодився, що сталося непорозуміння, але зазначив, що дані відомості надані керівником відповідного управління в присутності представників обласної ради, тому й дивно, що вони не відпо-відають дійсності.

В блоці депутатських запитів депутат Юрій Сап’янов озвучив проблему мешканців міста, які потерпають від використання неподалік салютів та петард: по-перше, гучні звуки, по-друге, пропалена білизна та зіпсовані речі. Депутат обласної ради Сергій Яременко взагалі запропонував міській раді виробити положення про використання салютів та феєрверків по місту, де буде чітко прописано де, коли і як можна їх застосовувати. Пропозицію підтримано одноголосно.

Більшість питань порядку денного народні обранці голосували відразу "в цілому" адже їх досконало вивчили на комісіях. Зокрема питання стосовно уточнення бюджету, затвердження програм "Шкільна парта" та протидії поширенню наркоманії і злочинності, питання врегулювання архітектурно-земельних відносин.

Внесення змін в рамках програми "Центральний регіон — 2015" не набрало необхідної кількості голосів. Депутат Володимир Дехтяренко зазначив, що хотів би спочатку почути звіт, про виконання хоча б якихось пунктів даної програми, а потім вже уточнювати або доповнювати її.

Далі депутатам вдруге запропонували розглянути протест міжрайпрокурора стосовно рішення про злиття управлінь освіти та молоді і спорту виконавчого комітету Світловодської міської ради. Начальник управління освіти Геннадій Френкель наголосив на тому, що реалізація даного рішення призведе до блокування галузі освіти — процедура злиття в першу чергу передбачає виведення із державного реєстру та закриття будь-яких рахунків. І в навчальні заклади міста (всього 27) не можна буде навіть хліба придбати, не кажучи вже про нарахування заробітної плати працівникам та оплату енергоносіїв.

Тема викликала бурхливе обговорення: одні депутати наполягали на необхідності реорганізації двох галузей, інші говорили, що це звичайне політичне рішення (чи взагалі спроба позбавитися від нинішнього керівника освіти Геннадія Френкеля) і справжньої економії ніхто не прораховував. Але тривалі перипетії в сесійній залі так і не призвели до загального знаменника — протест прокуратури не був ні відхилений, ні задоволений.

Наступним "гарячим" питанням став розгляд результатів перевірки діяльності комунальних засобів масової інформації Світловодської міської ради. Зокрема, мова йшла про діяльність ТРК "41-й канал", міського радіомовлення та редакції газети "Світловодськ вечірній". Акти перевірки викликали величезне занепокоєння у депутатського корпусу, тому було запропоновано купу різних варіантів, як усунути виявлені недоліки. Зокрема серед пропозицій були і такі: звільнити всіх керівників і не тільки, закрити "41-й канал", бо відсутня ліцензія на трансляцію; не утримувати радіо, яке не сьогодні-завтра втратить своїх останніх абонентів через відмову "Укртелекому" утримувати мережі за свої кошти. Навіть одна ДУЖЕ поважна громадська організація запропонувала закрити "Світловодськ вечірній", бо… ну просто закрити та й все. Неприємно здивували категоричні висловлювання певних народних обранців, які абсолютно не мають ні досвіду з даного питання, ні елементарної поінформованості (в принципі, як і з інших питань також).

Зрештою підтримали проект рішення, в якому запропонували депутатам інформацію взяти до відома, а міському голові Юрію Котенку розглянути питання реорганізації всіх комунальних ЗМІ в єдиний міський інформаційний центр, врахувавши досвід інших міст; переглянути доцільність подальшого існування ТРК "41-й канал" у зв'язку з відсутністю ліцензії на трансляцію своїх програм та передач.

Таки дісталася оптимізація і до засобів масової інформації. Питання дійсно потребує вирішення, адже подальша нормальна робота ЗМІ під питанням. Проте хочеться зазначити, що встановлення тотального контролю над мас-медіа навряд чи допоможе у їхньому розвитку, а реорганізація, якою б вона не була, повинна бути добре проаналізована, бо іншою її стороною може стати втрата всіх комунальних ЗМІ.

Микола ШВЕРНЕНКО.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top