Вівторок, 19 лютого 2019
Влада

Назустріч черговій сесії…

Голова комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любов Чекаленко.Голова комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любов Чекаленко.На черговому засіданні депутатського корпусу Світловодська 26 квітня, під виглядом об’єднання міських управлінь — освіти з молоді та спорту, — планується "щось" супроти головного освітянина Геннадія Френкеля, переконана депутатка Любов Чекаленко.
Тиждень залишається до проведення ХІ-ї сесії міськради. Наближаючись до неї, "на повну" працюють постійні депутатські комісії. Бюджетно-фінансова, яку очолює авторитетна "регіоналка" Любов Чекаленко — не виняток. Але зазначила вона у розмові з вашим кореспондентом, у нашому депутатському середовищі наче якась нечиста сила орудує...


Вже кілька сесій поспіль проекти багатьох рішень готуються поспіхом і без урахування як інтересів громади, так і елементарних вимог чинного законодавства. Як красномовний факт подібної практики, пані Чекаленко навела приклад ледь не миттєвої зміни депутатських пріоритетів щодо будівництва автозаправного комплексу на території міського автовокзалу — три роки обранці відмовляли-відмовляли забудовникові — ПАТ "Концерн Галнафтогаз", а потім одностайно, всупереч позиції міської архітектури, погодились. Більш того, на останній сесії було навіть подолано протест Світловодської міжрайпрокуратури, яка у депутатському рішенні угледіла чимало "нестиковок" із чинним законодавством. Сюди ж — до діянь "нечистого" — депутатка віднесла і нелогічне та поспішне рішення сесії про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування земельної ділянки по вул. Новогергіївській,9 для Кіровограддержрибохорони.
"І це попри заперечення головного архітектора стосовно встановлення меж даної ділянки та інших процесуальних невідповідностей. Більш того, за цією адресою вже зареєстрована... Світловодська рибоохоронна дільниця Черкаської області", — зазначила Любов Чекаленко.

...Не оминула наша співрозмовниця піддати критиці висновки виконкомівської комісії з перевірки стану дитячого харчування у закладах міського управління освіти, які з трибуни Х-ї сесії озвучила перша заступниця міського голови Валентина Явтенко. Друга людина в міській владній ієрархії, сказала пані Чекаленко, коли звинувачувала Геннадія Френкеля у незбалансованому харчуванні дитсадківців і школярів та ще й харчами, закупленими "утридорога", напевне забула, що саме вона очолює тендерний комітет з подібних закупівель.
"Натомість, замість термінового виправлення ситуації, доповідь Валентини Павлівни більше нагадувала зведення якихось рахунків з керівником управління освіти", — зазначила депутатка...

За її словами, їй зовсім стає прикро, що в порядок денний наступної сесії, яка збереться за тиждень, знов таки, якимось дивним поспіхом включено питання про злиття в одне двох міських управлінь — освіти та молоді і спорту.
"Ані на виконком, ані на засідання земельної та бюджетної комісій, не було навіть представлене економічне обґрунтування (пояснювальна записка) такого кроку міських властей. Не говорячи вже про те, яка буде з цього користь для дітей і громади", — дивується наша співрозмовниця.
Ініціатори мотивують дане злиття як черговий крок до оптимізації міських структур, установ та організацій — як того вимагає державна політика у сфері економії бюджетних коштів і скорочення бюрократичного апарату.
"Вони, — каже пані Чекаленко, — посилаються на Указ Президента України №410/2011 від 8 квітня 2011 року. Але цей Указ ще не набув чинності. Крім того, в його третьому пункті Кабміну дана вказівка у двомісячний строк привести свої рішення до відповідності із цим Указом. А ще такий аргумент — всі накази з даного питання видаються і оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
І найголовніше, чим я керуюся, заперечуючи злиття цих двох управлінь — це послання Президента України Верховні раді та народу України від того таки 8 квітня, де нашим Гарантом наголошується про те, що реформа освіти та виховання має пройти широку громадську експертизу.

Коротше кажучи, перед тим, як приймати такі важливі рішення, треба детально зважити всі "за" і "проти", — підкреслила Любов Чекаленко.
А без такої копіткої роботи, злиття двох управлінь в одне — та ще й під час лікарняного міського голови (мовляв, питання щодо оптимізації вже розглядалось, відтак, пріоритети вже визначено) — пані Чекаленко основним підґрунтям цього вважає банальне зведення рахунків з головним освітянином.

Віталій АСАУЛЕНКО,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Глас народа

 • 19 квітня 2011 19:25
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Вы ещё узнаете, господа, кто такая пани Валя Явтенко. Как можно было допустить чтобы первым человеком после мэра был делетант, которая до этого подсчитывала колличество коров и кур в районе? Вот теперь имеем то что имеем.
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
 • profi Користувач offline

 • 27 квітня 2011 21:42
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 20.09.2010 | 93 комментарів | 0 публікацій
Цитата: Глас народа
. Как можно было допустить чтобы первым человеком после мэра был делетант,

Наверное, также, как и дали возможность стать мэром тяжело больному человеку с весьма сомнительным опытом руководящей работы.
Много лет стоматолог, руководящий только самим собою, и по воле случая (Волков с Волоховы помогли) главный врач нашей больницы. Причём врач, который даже сам себе помочь не может. Мельчают лидеры год от года... Будете спорить?
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top