Понеділок, 17 червня 2019
Культура

Світловодська ЦМБС стала переможцем конкурсу проектів "Організація нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету"

Світловодська ЦМБС стала переможцем конкурсу проектів "Організація нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету"У четвер, 10 березня в центральній міській бібліотеці відбулося засідання круглого столу за участю представників міської влади, депутатського корпусу та бібліотечних установ міста.
Зустріч розпочалася з приємної інформації — Світловодська централізована міська бібліотечна система взяла участь і стала переможцем у другому турі конкурсу проектів "Організація нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету" в рамках програми "Бібліоміст", що діє в Україні за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс.


Ця програма допомагає місцевим громадам модернізувати доступ до інформації в публічних бібліотеках, її основні завдання — покращення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою, навчання бібліотекарів з метою підвищити якість послуг для відвідувачів, розвиток спроможності бібліотек представляти свої інтереси та отримувати необхідні громаді ресурси.

Заявки, подані на конкурс розглядала експертна оцінювальна комісія, до складу якої ввійшли представники Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, провідних українських бібліотек, міжнародних та національних громадських організацій. А визначення переможців відбувалося в тому числі і за такими критеріями, як спроможність залучити підтримку з боку влади для реалізації проекту. Не зважаючи на обмеженість фінансування закладів культури, місцеві органи самоврядування взяли на себе зобов’язання щодо фінансування щомісячних витрат на оплату Інтернет — зв’язку, тим самим виконавши одну із умов програми "Бібліоміст". Серед інших умов конкурсу — обґрунтування бібліотеками інформаційних потреб місцевої громади, їх співпраця з ініціативними групами та громадськими організаціями, а також інноваційність їх пропозицій щодо використання обладнання та Інтернету. Крім того, необхідно було облаштувати спеціальне приміщення для створення комп’ютерного класу, в цьому питанні бібліотекам посприяли депутати Світловодської міської ради.

Всі умови програми були виконані, а отже, найближчим часом п'ятнадцять комп’ютерів з мультимедійним обладнанням, ліцензованим програмним забезпеченням, принтерами та сканерами будуть встановлені в бібліотеках міста.

Засідання тривало більше двох годин. За цей час було озвучено чимало проблем, актуальних для бібліотек міста, представники міської влади та депутатського корпусу мали змогу ознайомитися із результатами їх роботи, погодились щодо ключової ролі бібліотек в суспільстві та необхідності їх підтримувати.

Будемо сподіватися, що підтримка міською владою та депутатським корпусом бібліотек-переможниць дасть свої позитивні результати, а Інтернет — зали в світловодських бібліотеках стануть центрами, які відкриють вільний доступ до інформації в мережі Інтернет різним верствам населення, різного віку та професій.

Тетяна Головачова,
провідний бібліограф ЦМБ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top