Середа, 19 червня 2019
Освіта

Школу №1 не закриють, впевнена директор Любов Дехтяренко

Школа №1, СвітловодськШкола №1, СвітловодськНа нашому форумі активно обговорюється питання про закриття ЗОШ №1 та, відповідно, "довантаження" додатковими учнями ЗОШ №2. Начебто і батьків вже попередили, щоб вони заздалегідь потурбувалися про подальше навчання своїх дітей. За роз’ясненням ми звернулися до директора школи №1 Любові Іванівни Дехтяренко.
Любов Іванівна впевнена, що школу, як духовну колиску народу, закрити ніхто не має права. Мешканцям кожного мікрорайону міста потрібна своя школа. Так, з точки зору чиновників, міські навчальні заклади зараз недовантажені. Але сьогодні не можна рахувати завантаженість за проектною документацією п’ятдесятих, шістдесятих років минулого століття.


Перша (не тільки за номером) школа будувалася на 350 учнів і 10 класів. Але були часи, коли у ній навчалося 711 учнів у дві зміни. Школа працювала з 7.00 до 19.15. Цей період надмірного перевантаження Любов Іванівна і згадувати не хоче. Сьогодні в школі лише 230 учнів, немає 11 класу, але перспектива збільшення кількості дітей є: у 2010 році до школи прийшли 30 першокласників!

Вагомим аргументом на користь збереження школи, навіть з такою кількістю учнів, Любов Іванівна вважає і нові вимоги до шкільних приміщень. Якщо раніше медпункт можна було розташувати у маленькій кімнаті, то тепер лікарю і медсестрі потрібно виділити дві кімнати, одну з них — для щеплень. Колись не було груп продовженого дня, а тепер учнів, які залишаються у школі після 4-5 уроків, потрібно забезпечити не тільки класною, а й ігровою кімнатами. Коли проектувалася школа, ніхто не думав, що знадобиться приміщення для кабінету інформатики тощо.

Одним словом, досвідчений педагог і керівник навчального закладу Любов Дехтяренко вважає, що міській раді потрібно не закривати школу, а подумати, як ефективніше наповнювати бюджет.

Тетяна ДРОЗДОВА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top