Четвер, 20 червня 2019
Надзвичайні пригоди

Життя трьом знам’янцям врятували мешканці Глинська

Життя трьом знам’янцям врятували мешканці ГлинськаКоли номер готувався до друку, нам стала відома історія, яка викликала у нас захоплення мужністю та сміливістю людей, їхньою небайдужістю до чужої біди. Їх сміливо можна номінувати на звання "Гордість Світловодського району", а то й "Гордість України"! А ще люди, про яких ми розповімо далі, дуже скромні. До речі, працівники служби порятунку про сміливців з Глинська дізналися випадково, від сторонніх людей. Але про все – по черзі.
...25 грудня мешканець Глинська Олександр Сідненко пішов до ставка перевірити товщину льоду (цього дня була відлига, і вода промерзла лише на 3 см). Він бачив, що на ставку перебувають троє чоловіків. Двоє благополучно діставалися до берега, а один, приблизно в 20 метрах від берега, раптом почав йти під воду. Його друзі відразу кинулися на допомогу, але за мить також опинилися у воді у різних лунках. Олександр Борисович, зламавши кладку, кинув палицю чоловікам і наказав триматися за неї, сам же чимдуж побіг до односельця Олександра Кашира за допомогою.


З дому чоловіки-рятувальники прибігли "озброєними" як годиться у таких випадках: взяли мотузку та широку двометрову дошку. Вже добряче смеркало, коли рятувальні роботи нарешті було завершено. Все це тривало близько години: лише одного з чоловіків вдалося швидко витягти з крижаного полону, з рештою були проблеми, а особливо – з останнім. Коли його витягували з води, він вже втратив свідомість, певно, від переохолодження та шоку.

До приїзду лікарів Глинської сільської лікарні мешканці села "відкачували" потопельників, як могли, і робили це досить успішно та результативно: одному навіть відкачали воду з легень! Пізніше всі разом вони – важких та обмерзлих чоловіків – допомогли завантажити в автомобіль. У Глинській лікарні постраждалі продовжували перебувати у шоковому стані, вони хапалися за лікарів, наче продовжували тонути, і навіть трішки заважали надавати допомогу...

У Світловодську одного з чоловіків поклали до травматології, інших – до реанімації. Наступного дня родичі відчайдухів забрали їх у Знам’янку, звідки ті до нас завітали.

5 січня рятувальники та представники сільської ради нагородили Грамотами та подарунками тих, хто не залишився осторонь чужої біди.

Тетяна ЗИМА.

Редакція дякує Людмилі КУЩ, інспектору сектору наглядово-профілактичної діяльності Світловодського РВ УМНС, за надану інформацію.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top