Четвер, 20 червня 2019
Релігія

Святкове звернення Благочинного Світловодського округу, настоятеля Свято-Покровського собору, мітрофорного протоієрея Олександра Коваленка

Благочинний Світловодського округу, настоятель Свято-Покровського собору, мітрофорний протоієрей Олександр КоваленкоБлагочинний Світловодського округу, настоятель Свято-Покровського собору, мітрофорний протоієрей Олександр Коваленко"Радуйся вся земля, се Христос приближается в Вифлиеме рождаяся; море возвеселися, пророческий сонм взыграй, сбытие зря днесь твоих словес, и вси радуйтеся праведне".
7 січня свята Божа Церква святкує Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Бог явився на землю у плоті і вселився між людьми. Тож радійте, адже сьогодні возсіяв день милості, та не переслідує ж ніхто свого ближнього помстою за нанесену образу, настав день радості, та ніхто не стане виною печалі і скорботи для іншого. Цей день безхмарий і ясний, та приборкується гнів, який бентежить мир і спокій. Це день, коли Господь зійшов до грішників, та посоромиться праведник, який превозноситься над грішником. "Приходьте сліпі і прийміть світло очей! Приходьте хромі і прийміть міцність ніг. Приходьте німі і отримайте дар слова. Приходьте із знівеченими руками і прийміть силу у руках. Поспішайте всі знедолені і обтяжені до великого Лікаря. Нікого не цурається Син Царя – Господь всяческих".


Всі 12 днів після Різдва Христового називаються Святками, тобто святими днями. Святки – свято християнське, але його доволі часто "змішують" з язичеством, що має своє місце ще з давніх часів. На жаль, і сьогодні вони не втратили своєї сили у серцях. Щодо ворожіння, переодягання, то Православна Церква суворо відносилась і забороняла такі забави. Сучасні святочні ворожіння хоча і починаються жартома, але завжди закінчуються хворобливим станом душі. Бог за своїм мудрим промислом приховав від нас майбутнє. Справжньому християнину завжди потрібно твердо пам'ятати, що тільки в надії на Бога, у глибокій покірності Його святій волі –наша сила і наше щастя, і що ворожіння віддаляють від нас милосердя і допомогу Божу. "І Господь промовляв до Мойсея, говорячи: та не будете ворожити і чарувати. А чоловік або жінка, коли вони будуть викликати Духа мерців чи ворожити, – та будуть віддані у руки смерті» (Лев. 19-20), "нехай не зводять вас ваші пророки і ворожителі, ...бо неправду вони говорять вам» (Єр.29,7), "нехай не знайдеться між тобою такий, хто ворожить ворожбу, ...бо огидним є той перед Богом, хто чинить таке" (Вт. 18,10). Ті, хто порушує святість цих днів, достойний кари Божої.

За вченням святих отців "Дух Христа, не ворог благо законних радощів", у невинних іграх і забавах відпочиває душа, підтримується почуття дружби серед людей; з православної точки зору дозволяються ігри та забави, які не порушують чистоти помислів, почуттів і слів, не ображають слуху та очей і не принижують людської гідності.

Сьогоднішнє свято, як свято народження Богомладенця, відноситься ще й до дитячих свят, для якого увійшло у звичай прикрашати ялинку різними солодощами та іграшками. Це добрий звичай, якщо тільки він має морально-виховне значення і ялинкові дари слугують заохоченням для дітей у добрій поведінці, якщо пробуджують почуття жалю до знедолених і потреби допомагати ближнім, поділитися хоча б краплиною радості з потребуючими.

Тож будемо, як навчає Григорій Богослов, святкувати не пишно, а божественно, не по-мирському, а примирно. Не будемо вдаватися до козлогласування та пияцтва, бо від худих вчителів і уроки худі, а краще сказати: від непридатного насіння і ниви непридатні. Не будемо намагатися перевершити один одного нестриманістю, а все, що надміру потреби, і є нестриманістю, особливо, коли поряд так багато знедолених.

Щиро вітаю Вас із святом Різдва Христового і запрошую на святкове богослужіння, що відбудеться 7 січня о 8 ранку.

Благочинний Світловодського округу, настоятель Свято-Покровського собору, мітрофорний протоієрей Олександр Коваленко.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top