Неділя, 19 травня 2019
Корисна інформація

Про безпеку життя не варто забувати навіть під час свят!

Про безпеку життя не варто забувати навіть під час свят!Сьогодні новорічні свята важко уявити без феєрверків та салютів. Але коли цим займаються професіонали – це одна справа, а коли аматори... є шанс опинитися у лікарні або нанести непоправних втрат здоров’ю і навіть життю.
Основні правила користування піротехнікою нагадує читачам Ірина Радченко, начальник управління економіки та розвитку міста:
– Щорічна статистика показує, що піротехнічні шоу приносять не тільки естетичне задоволення, але й фізичні та моральні страждання, у разі їх неправильного застосування. Щоб уникнути неприємностей та непорозумінь, нагадуємо основні правила.


Категорично забороняється продавати побутові піротехнічні вироби дітям!

Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачем відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на пакуванні виробу.

Забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 22.00 до 8.00, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

Забороняється будь-яка переробка побутових піротехнічних виробів та їх розбирання, використання цих виробів другого і третього класу небезпеки (з підпальним пристроєм), особам, молодшим 18 років; такі що створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно, використання побутових піротехнічних виробів особами, які знаходяться в нетверезому стані.

При поводженні з побутовими піротехнічними виробами, не допускається куріння та застосування відкритого вогню. Знищення непридатних побутових піротехнічних виробів споживачем має проводитись відповідно до інструкції з експлуатації заводу-виробника.

Для декого свята і навіть зимові будні не можливі без зимової риболовлі. Серед школярів також багато охочих взимку провести дозвілля на льоду.

У зв’язку з цим Микола Шалаєвський, начальник відділу з питань НС та ЦЗН, звертається до світловодців з проханням дбати про безпеку та життя під час перебування на водоймах.

– Аналіз забезпечення безпеки й охорони життя людей на водоймах України у 2010 році показав, що кількість потерпілих на водних об'єктах донині запишається високою.

За літній період 2010 року на водоймах України загинуло 1465 осіб (з них 145 дітей), з яких 80% загинуло у необладнаних для купання місцях переважно у сільській місцевості. За цей період врятовано 930 осіб (у тому числі 52 дитини), що на 27% більше, ніж за аналогічний період 2009 року.

За даними аварійно-рятувальної водолазної станції №2, яка знаходиться у нашому місті, за 2010 рік у водоймах, що розташовані біля Світловодська та у Світловодському районі загинуло 7 громадян, ще 2 вважаються невідомо зниклими (3-м громадянам надана допомога у рятуванні на воді). За такий же період у 2009 році загинуло на воді 12 осіб (4-м громадянам надана допомога у рятуванні на воді).

З настанням зимового періоду та першого льоду любителі зимової рибалки виходять на лід. Серед школярів теж багато охочих під час зимових канікул влаштувати свій відпочинок на льоду. Однак, у житті є досить багато прикладів, коли перебування людини на льоду призводить до трагічних наслідків.

Шановні жителі міста і району! Будьте обережні на льоду, дотримуйтесь правил безпеки, цінуйте своє життя та приходьте на допомогу потерпілим.

Шановні батьки! Контролюйте місце знаходження та поведінку своїх дітей.

Шановні вихователі та вчителі! Ведіть роз'яснювальну роботу серед молодого покоління та навчайте їх правил безпечної пове-дінки на водоймищах.

«СВ».Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top