Неділя, 19 травня 2019
Кіровоградщина

На Кіровоградщині за останні чотири роки зникли 9 сіл. На черзі – ще 2

Голова Кіровоградської облради Микола КовальчукГолова Кіровоградської облради Микола КовальчукЮридично з карти області виключено 4 населених пункти в Новоархангельському районі, а також по одному в Компаніївському, Новоукраїнському, Онуфріївському, Долинському та Маловисківському районах.
Як повідомив на прес-конференції голова Кіровоградської облради Микола Ковальчук, з 1997 року населення області скоротилось майже на 200 тис. жителів.


"Щороку умовно зникав цілий район. При цьому 6-7 тис. населення становило природне скорочення, і ще стільки ж – міграційне", – зауважив Ковальчук.

За словами голови облради, сьогодні на Кіровоградщині близько 40% населених пунктів мають менше 200 зареєстрованих жителів. "На наступній сесії, що відбудеться 9 грудня, в порядку денному передбачено питання про виключення з облікових даних ще двох сільських населених пунктів", – повідомив Ковальчук.

На думку голови обласної ради, демографічну ситуацію необхідно враховувати при проведенні територіально-адміністративної реформи. "Якщо проводити реформу, то зважено, щоб у нас не з'явились депресивні райони: коли один виконує функцію сировинного і робочого додатку до іншого", – підкреслив Ковальчук.

Він зазначив, що одним із способів запобігти міграції сільського населення має стати програма, яка б зацікавила фермера триматися біля землі, дозволила вести господарство і отримувати пільги.

"Світловодськ вечірній" за матеріалами Інтернет-видань.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top