Вівторок, 17 жовтня 2017
Корисна інформація

В управлінні праці та соціального захисту населення серйозно готуються до прийому бажаючих отримати субсидію

В управлінні праці та соціального захисту населення серйозно готуються до прийому бажаючих отримати субсидіюУ зв'язку з підвищенням тарифів на газ з 1 серпня 2010 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову від 14 липня 2010 року №621 «Про посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг».
Зазначеною Постановою внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848. Відповідним рішенням уряд затвердив ряд заходів з підвищення ефективності програм соціального захисту.
Сьогодні начальник управління праці та соціального захисту населення Олена БАЛЮК коментує нові правила.

Кор.: Олено Вікторівно, який тепер порядок призначення субсидії? Що конкретно змінилося? Відтепер громадянам стане легше скористатися субсидією чи навпаки?

О.Б.: Відповідно до прийнятих змін знижено поріг обов'язкової оплати житлово-комунальних послуг. Житлові субсидії надаватимуть працездатним громадянам України, які сплачують за комунальні послуги більше 15 відсотків (було 20 відсотків) від щомісячного доходу. Державну допомогу для непрацездатного населення, пенсіонерам, інвалідам і дітям віком до 18 років, установлено на рівні 10 відсотків (було 15 відсотків) від сукупного доходу.

Постановою спрощено порядок оформлення житлових субсидій для громадян. Працездатні громадяни надають заяву про призначення житлової субсидії, довідку про доходи та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Непрацездатні громадяни надають заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Кор.: Чого чекати боржникам?

О.Б.: Громадяни, які мають заборгованість з оплати комунальних послуг, також можуть оформити субсидії. Тим, хто вже оформив і отримує субсидію на сьогоднішній день, субсидія буде перерахована автоматично.

Кор.: Як будуть захищені пенсіонери? Як відомо, вони, не зважаючи на свої, як правило, скромні доходи, є найбільш дисциплінованими платниками за послуги.

О.Б.: Протягом серпня кожна сім'я, у якій є пенсіонер, отримає лист від Пенсійного фонду України, у якому буде роз'яснено порядок призначення субсидії на житлово-комунальні послуги, а також бланки заяви про призначення житлової субсидії й декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Ці документи слід заповнити за поданим зразком і надіслати (або передати) в управління праці та соціального захисту населення. Конверт з адресою буде серед документів, які отримає адресат. Таким чином, пенсіонерам немає потреби приходити в управління для оформлення субсидії. Спеціалістами управління буде розраховано її розмір і надане повідомлення про її призначення.

Велике прохання до заявників, обов'язково вказувати контактні номери телефонів (стаціонарні, мобільні) для можливості зв'язатись у разі виникнення питань!

Всі інші документи на запит управління будуть в п'ятиденний термін надаватись організаціями-надавачами послуг. Підтверджувальні документи про доходи пенсіонерів будуть надаватись управлінням Пенсійного фонду.

Кор.: У зв’язку з економічною ситуацією, не виключено, що кількість тих, хто скористається державною допомогою у вигляді субсидії суттєво зросте. Це якось відіб’ється на якості їх обслуговування?

О.Б.: Враховуючи зміни в законодавчих актах щодо надання субсидій, цього року субсидії з державного бюджету зможуть отримати вдвічі більше сімей, ніж минулого року. В управлінні створено робочу групу з питань координації роботи щодо посилення соціального захисту населення під час оптимізації цін і тарифів на природній газ, житлово-комунальні послуги за спрощеною процедурою та затверджено відповідні Заходи, що дадуть змогу запобігти утворенню черг під час інтенсивного звернення громадян при прийомі документів та своєчасно призначити житлові субсидії.

Отож, громадяни повинні знати, що прийом документів на всі види соціальної допомоги буде здійснюватись на постійній та безперервній основі. Усім буде забезпечена можливість зробити попередній запис на прийом до спеціалістів управління по телефону 2-48-39 або за адресою: вул. Леніна 4, каб.23.

На час прийняття документів розпорядок роботи управління буде змінено: спеціалісти прийматимуть документи з 7.00 до 20.00, а також у суботні дні. Крім того, згідно з розробленим графіком, прийом буде відбуватись в житлово-експлуатаційних організаціях найбільш віддалених районів міста (графік роботи буде надано в наступних номерах газети).

Буде також забезпечена допомога при оформленні документів щодо отримання житлових субсидій на дому для громадян з обмеженими фізичними можливостями (інвалідам, літнім людям тощо) спеціалістами територіального центру.

На підприємствах з великою чисельністю працюючих, відповідно до складеного та погодженого з керівниками підприємств графіку, будуть направлені спеціалісти управління для проведення інформаційної роботи та прийому необхідних документів для оформлення житлової субсидії.

Для консультації громадян міста з питань оформлення та призначення житлових субсидій, а також усіх інших видів соціальної допомоги, в управлінні працюють телефони «гарячої лінії»: 2-48-39, 2-74-83.

Тетяна ЗИМА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Сьогодні, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло 1
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.
 • admin 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  admin-фото
  Поражает отсутствие комментариев... и не важно каких! Неужели всех все устраивает? Вы, когда зубами стучать начнете, - вспомните этот момент.
 • Засранетц 10 жовтня 2017
  Наступного тижня почнуться виплати підвищених пенсій 1
  Засранетц-фото
  Підвищення пенсій не носить інфляційний характер, тому не може призвести до підвищення цін.

  А за чей счет банкет? Если совсем недавно, тот же Вова Гройсман чревоверещал за "огромную финансовую дыру в ПФ".

  И да, вспомним как не поднялись цены после "повышения" минимальной зарплаты.
 • admin 9 жовтня 2017
  АФІША: Державний академічний Волинський народний хор (РОЗІГРАШ КВИТКІВ!) 2
  admin-фото
  Цитата: Voda
  Хотіла придбати квиток на подарунок жінці, але...чи не буде холодно в парку 23 жовтня після заходу сонця?
  Концерт відбудеться у міському Палаці культури.

Top