Вівторок, 25 червня 2019
Светловодск Здоров'я

Воші на марші

Воші на маршіОстаннім часом, якщо відкинути риторику комуністів та інших лівих про зубожіння нашого народонаселення, рівень життя українців, хоч повільно, але таки росте. А разом з ним „росте” і...педикульоз – хвороба злидарів. Парадокс?
— Ніякого парадоксу тут немає, - говорить завідуюча епідвідділом Світловодської РайСЕС Радміла Перепеляк. – Треба зважити на те, що у економічних умовах новітньої доби суттєво пожвавішали міграційні процеси. Люди – у пошуках робити, відпочиваючи – почали більше пересуватися як всередині країни, так і світом. Відтак, зросла кількість різноманітних контактів, з яких – не всі є бажаними. Саме цим можна пояснити, що воші на своїх головах почали виявляти не лише особи з, так званої, групи ризику, а цілком забезпечені люди, які мають можливість дотримуватися правил особистої гігієни. Хоча, те, що кількість захворювань на педикульоз в цьому році, у порівнянні з минулим, зросла майже на 34 відсотки – безумовно, не може насторожувати.


— Яким же чином може відбуватися „завшивлення” зовні нормальних громадян? І правда, що, якщо довго не мити голову – воші заводяться на ній самі-по-собі?

Воші на марші— Ні. Це вам – не „Святий Дух”. Брудне волосся на голові – ще не гарантія того, що в ньому „розгулюють” воші. Просто, неблагополучні особи знаходяться у більш тісному контакті, ніж інші – благополучні. В їхньому середовищі вони, як правило, мають спільний одяг і головні убори у тому числі. Ночують вони зазвичай гуртом у підвалах або у різних теплотрасах. А холод їх змушує щільніше тулитись одне до одного. Це і є основна причина масового поширення педикульозу в подібному середовищі. А щодо благополучних... Треба знати, що воші не вміють ані стрибати, ані літати – вони лише повзають з „середньою швидкістю” 20 сантиметрів на хвилину. Надто повільно. Але й цього часу достатньо, аби комаха-паразит перелізла на одяг чи капелюх в гардеробній, наприклад, у театрі або в ресторані. Чи, хоча б, у пасажирському транспорті. „Підчепити” воші можна і у перукарні, звісно, якщо майстри зачісок не належним чином дезінфікують свої інструменти. І таке інше.

Тож, як же вберегтися від цієї напасті?

— Дуже важливо ретельно – не рідше разу на тиждень мити голову, з послідуючою заміною спідньої та постільної білизни. Завітавши до перукарні, уважно придивіться як цирульник дотримується необхідних санітарних вимог: чи змітає він волосся від попереднього клієнта, чи обробляє дезинфікуючим розчином інструменти та обладнання для стрижки. У громадських місцях, на транспорті тощо старайтеся триматися на дистанції від зовні неохайних людей. Якщо у вас є діти – щораз, по повернені їх зі школи чи дитсадка – обстежуйте їхнє волосся та одяг.

А, якщо вберегтися не вдалося...

— Головне – не панікувати і не впадати у відчай. Сьогоднішня медицина пропонує широкий асортимент ліків від педикульозу – „Педикулін”, „Педицид”, „Ніттіфор”, „Локодин” „Лонцид” тощо. Так що голити голову „до блиску” вже не обов’язково. Нанесіть один з препаратів на волосся, укутайте голову поліетиленом і побудьте у такому вигляді стільки часу, скільки вимагає інструкція. Після чого промийте волосся проточною водою та вичешіть густим гребінцем загиблих кровососів та їхнє потомство – гниди. Ефективнішою ця процедура буде у разі одночасного знешкодження паразитів на тілі, одязі та білизні.

Ян ДРОБОВИКДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top