Субота, 16 лютого 2019
Події

Усім миром проти наркотиків і… влади

Усім миром проти наркотиків і… владиЯкщо вірити доповідачам на антинаркотичному заході - чи то лекція, чи то семінар – який, за сприяння партії Зелених України було проведено у стінах світловодської Центральної міської бібліотеки минулої п’ятниці, то виходить: головним натхненником поширення наркоманії в Україні є... влада.
На жаль, слухачів прийшло не вельми. А дарма... Про наркоманію – її причини, наслідки, боротьбу – говорили два представника київської громадської організації „Фенікс”. Говорили доволі змістовно і фахово. Адже, перший – генерал КҐБ/СБУ у відставці Валерій Кравченко, другий – професор медицини, психіатр Семен Глузман, а за московсько-совєтської окупації – правозахисник, дисидент, політзек*... Але, спершу вони розповіли про свій „Фенікс”...Це – ГО, яка об’єднала небайдужих, патріотично налаштованих та впливових на Печерських пагорбах людей, яких по-справжньому бентежить проблема наркоманії в Україні. А проблема така, зазначили оратори, що вже давно стала загрозою для генофонду нації та безпеки країни. І не тому, що армія наркоманів – особливо, на сході та півдні країни, зростає у геометричній прогресії. То є наслідки. А причини... Це лише у парламенті та на різних політичних ток-шоу „різнокольорова” потолоч не на жарт тузиться між собою, буцімто, вболіваючи за інтереси людей. Насправді, чимало з них мають свої „заводіки” з виробництва „Трамадолу”, „Метадону” та інших наркомістких ліків. І ті, що не мають – відверто лобіюють інтереси своїх парламентських друзяк на законодавчому рівні незалежно від їх політичної орієнтації. У якості красномовного прикладу, відставний контррозвідник навів закон про, так звану, замісну терапію, який, буквально в останній день роботи уряду Януковича, „пропхнув” у Верховній Раді його віце-прем’єр з гуманітарних питань Дмитро Табачник. Відтепер, згідно цього закону, кожен зареєстрований „нарік”, має право звернутися до лікувального закладу, ні, не задля лікування - аби там, щоб не вколювати в себе кустарну „ширку”, придбати - майже повністю за рахунок держави - „Метадон”. Мета, доповнив професор, начебто шляхетна. Якщо, безумовно, не брати до уваги: кому належать фармакологічні підприємства з випуску подібної „дурі” і якщо, також, не враховувати, що лікування залежності вже саме від цих „ліків” набагато складніше і витратніше, аніж, навіть, від героїну.

Усім миром проти наркотиків і… владиОсь чому, сказали київські гості, розраховувати на сприяння у боротьбі з наркоманією з боку нинішніх державних очільників не сконсолідованому суспільству – все одно, що довіряти вовчій зграї пасти овечу отару. А значить, самим громадянам треба „засукувати рукава” і об’єднуватися, щоби і владі, і ментам було зрозуміло: хто „в домі хазяїн”, і хто у кого на утриманні. Як це, власне, і намагається робити „Фенікс”. Який, заради благої мети, готовий поділитися із світловодцями методичним, юридичним, організаційним та іншими напрацюваннями.

* Однією із функцій КҐБ за Совєтів була задача тримати таких, як Глузман, під контролем, а то і „нейтралізовувати”... Чи не яскравий приклад єднання українських громадян, як то демонструє „Фенікс”?

Ян ДРОБОВИК
На фото зліва направо: Валерій Кравченко і Семен ГлузманДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top