Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск Актуально

Світловодськ – зона стихійного лиха

Світловодськ – зона стихійного лихаВже вкотре шалені літні зливи, шквальні вітри приносять у Світловодськ чимало людських сліз, розпачу та горя. Порятунку від природного лиха знайти майже неможливо і нижня частина міста перетворюється на китайську господарську провінцію, де рисові поля по коліно залиті водою…
За словами головного МНСника міста Миколи ШАЛАЄВСЬКОГО, за одинадцять днів липня на території міста випало 184,7 мм опадів при місячній нормі в 74 мм., і лише за 10-11 липня – більше 120 мм! Роботу всіх комунальних, рятувальних та інших служб міста було переведено в режим надзвичайної ситуації. До рятувальних робіт були залучені працівники відділу з надзвичайних ситуацій виконкому, міські пожежники, рятувальники із Олександрії та Кіровограду. Було активовано абсолютно всі відкачувальні системи, але вся їх потужність прирівнювалася лише половині потужності природного явища.

Через зливу було затоплено близько 80 га території міста, глибиною до 70 см в окремих місцях, зруйновано більше 8000 метрів дорожнього покриття, повалено чимало дерев. Станом на вечір 14 липня до виконкому надійшло 63 заявки на відкачку води із помешкань світловодців та 276 дворів (заручниками стихії стали більше як 1200 осіб). Крім того, було пошкоджено більше 74 покрівель на будівлях міста, серед яких дитячі садки, школи, міський спортивний комплекс. Більше всього постраждали вулиці Бойка, Єгорова, Суворова, Богдана Хмельницького, Дружби та інші. Під час робіт вийшли з ладу два насоси, дві пожежні машини та одна мотопомпа. Витрачено річний резерв паливно-мастильних мате-ріалів.

На ситуацію впливало чимало різноманітних природних чинників, зокрема – коефіцієнт просочування води до ґрунту, вміст глини, піску, особливості рель’єфу тощо. Але для багатьох затоплених помешкань головним чинником біди став людський фактор – чимало ділянок міської дренажної системи було завалено побутовим сміттям. І гірше всього, що від того, вибачте, «свинства», страждали не самі винуватці, а їхні сусіди.

За словами першого заступника міського голови Юрія Лукинського, головне завдання сьогодні – це довести, що наша надзвичайна ситуація не просто регіонального, а державного масштабу, адже міський бюджет може виділити на відшкодування та ліквідацію наслідків стихійного лиха 30 тисяч грн., обласний бюджет – 120-150 тис. грн., а ми вже переступили межу 8-и мільйонів. Наразі у Світловодську вже встигла побувати заступник губернатора Світлана Негода, яка пообіцяла сприяти виділенню із обласного резерву коштів для допомоги нашому місту.

На сьогодні всі основні роботи по відкачуванню води закінчено, перші списки та акти про збитки зібрано, але синоптики вже наприкінці цього тижня прогнозують у нашому регіоні нові проливні дощі.

Світловодськ – зона стихійного лихаСвітловодськ – зона стихійного лихаСвітловодськ – зона стихійного лиха

«СВ»,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).
http://svetlovodsk.com.ua/2008/07/10/rain.html
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • McSim

 • 18 липня 2008 09:21
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Листопад вже на дворі... сумно:(
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится
 • admin Користувач offline

 • 21 липня 2008 10:49
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1690 комментарів | 7754 публікацій
Ачепятко laughing
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top