Неділя, 16 грудня 2018
Здоров'я

Від паління у світі кожні шість секунд помирає людина...

Від паління у світі кожні шість секунд помирає людина...У наш час паління перетворилося на масову «епідемію», яка завдає значної шкоди здоров’ю. В Україні, ще в березні 2006 року, Парламент прийняв, а Президент Віктор Ющенко підписав наказ №3534-ІУ «Про ратифікацію Рамочної конвенції ВОЗ по боротьбі проти табаку», що передбачає повну заборону реклами табачної продукції.
За даними ВОЗ у світі кожні шість секунд помирає одна людина від захворювань, викликаних курінням, а щорічно з цієї причини помирає п’ять мільйонів осіб. Якщо ці тенденції зростатимуть, то до 2010 року щорічно передчасно вмиратимуть 10 мільйонів чоловік. Особливого розмаху набуло паління серед молоді. Проведеними дослідженнями доведено, що переважна більшість починає палити у віці між 15 і 20 роками. Головна причина – приклад батьків і ровесників, які палять.


Тютюн і його дим надзвичайно токсичні. До їхнього складу входить близько 300 різних видів сполук, більшість з яких шкідливі для людини. При тривалому палінні нікотин впливає на роботу багатьох внутрішніх органів. Кров’яний тиск підвищується, а це призводить до розвитку гіпертонічної хвороби. Надто сильно нікотин діє на судини кінцівок. Серйозне захворювання – облітеруючий ендатеріїт – сумний «привілей» курців. Це захворювання проявляється у відчутті болю при ходінні у литках, бажанні постояти, відпочити.

Як сам тютюн, так і дим, містить великий відсоток окису вуглецю, який швидко сполучається із гемоглобіном крові і посилює недостатність постачання в організм кисню. Тютюновий дим – один із факторів виникнення злоякісних пухлин легень, бронхів, губ, стравоходу, порожнини рота, глотки та гортані.

Адже при згоранні тютюну відбувається так звана суха його перегонка, в процесі якої утворюються дьоготь, смоли та ароматичні речовини, які мають канцерогенні (ракоутворюючі) властивості. У курців також часто спостерігається запалення або виразка шлунку.

Кожний курець повинен пам’ятати, що паління завдає шкоди не тільки йому, але й оточуючим, коли палить у закритому приміщенні. Відмова від паління – одна з важливих умов здоров’я та довголіття. Здоров’я – велике благо, вміння зберегти його в значній мірі залежить від самої людини.

Тетяна САВІНА, лікар-нарколог,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top