Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск Тарифы

Від'єднатися від централізованого опалення можна лише цілим будинком

Чимало громадян міста ще сподіваються відключитися від централізованого опалення та встановити у своїй квартирі автономне опалення. Про це вони повідомляють відповідну міжвідомчу комісію, яка 25 квітня зібралася на своє чергове засідання. Але «правила гри» останнім часом дещо змінилися. До існуючого «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення (ЦО) та гарячого водопостачання (ГВП)» 6 грудня, згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства, було внесено зміни. Отож, вищевказаний Порядок у новій редакції не передбачає надання дозволів на відключення від ЦО та ГВП в окремих приміщеннях житлового будинку, відтепер від мереж теплопостачання можна від’єднатися лише цілим будинком.

Цитуємо документ: «До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО та ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи ЦО з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку».

Вищезгадана комісія розглядає лише колективні заяви від мешканців усього будинку за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту. У місячний термін комісія повинна прийняти рішення. Нею обов’язково враховуються технічні можливості існуючих мереж. При позитивному рішенні комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального теплопостачання. У разі незгоди заявника спір вирішується у судовому порядку.

Дія Порядку не поширюється на власників помешкань, які були відокремлені від мереж ЦО до набрання чинності цього документу.

«СВ».
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top