П’ятниця, 15 лютого 2019
Светловодск Актуально

20 хвилин – і катаракти немає

Напередодні Дня Перемоги представники влади, депутати, журналісти завітали до ЦРЛ, щоб ще раз пересвідчитися, наскільки результативнішим стало лікування завдяки новому медичному обладнанню, яким лікарня значно поповнилася саме у 2008 році.
І в цьому – турбота влади, депутатів про здоров’я світловодців. Адже наприкінці минулого року, на одній із останніх сесій, депутати практично одноголосно прийняли рішення виділити з міського бюджету 301 тисячу гривень для ЦРЛ. Адміністрація лікарні за ці кошти придбала сучасні, найновіші апарати останнього покоління для офтальмологічного відділення, в тому числі «Факоемульсіфікатор» для лікування катаракти.Районний окуліст, лікар вищої категорії Олексій ОЛІЙНИК розповів таке:

– Катаракта, на жаль, стає все поширенішою хворобою. Після 60 років хворіє кожний третій, після 70 – кожний другий, після 80 – практично всі. Вчасна діагностика і операція збереже зір. З допомогою «Факоемульсіфікатора» прооперовано шість світловодців, причому двоє з них не бачили зовсім, тепер – прозріли. Під керівництвом та з допомогою фахівців з Києва заплановано здійснити ще 15 операцій. В залежності від вибраної хворим інтраокулярної лінзи (штучного кришталика) вартість такого лікування становить від 2900 до 3250 гривень. Безшумний метод імплантації на нових апаратах триває 15-20 хвилин і вже на другий день після операції хворий може піти додому. Телефон офтальмологічного відділення 22629.

Секретар міської ради Геннадій ФРЕНКЕЛЬ зазначив, що медична галузь Світловодська у 2008 році профінансована на 100%. Це не задовольнило всі нагальні потреби, але дозволило придбати такі необхідні офтальмологічні апарати. І це перший крок, що полегшить життя хворим, яким тепер не потрібно їздити в інші міста, щоб прооперувати очі.

Генеральний директор ЗАТ «ОДЕБП», депутат облради Іван МАРОН вважає символічним той факт, що напередодні Дня Перемоги у Світловодську почали робити таку складну операцію як катаракта, а придбання «Факоемульсіфікатора» – це велика перемога для офтальмологічного відділення Світловодської ЦРЛ.

Головний лікар ЦРЛ Юрій КОТЕНКО назвав придбання найсучаснішого апарату для лікування очей великим подарунком від влади, громади, всіх депутатів міськради. Висловив сподівання, що міська влада, депутати, керівники підприємств і далі надаватимуть допомогу ЦРЛ, а відтак – усім світловодцям.

Вікторія АРХИПОВА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top