Вівторок, 17 жовтня 2017
Светловодск Актуально

20 хвилин – і катаракти немає

Напередодні Дня Перемоги представники влади, депутати, журналісти завітали до ЦРЛ, щоб ще раз пересвідчитися, наскільки результативнішим стало лікування завдяки новому медичному обладнанню, яким лікарня значно поповнилася саме у 2008 році.
І в цьому – турбота влади, депутатів про здоров’я світловодців. Адже наприкінці минулого року, на одній із останніх сесій, депутати практично одноголосно прийняли рішення виділити з міського бюджету 301 тисячу гривень для ЦРЛ. Адміністрація лікарні за ці кошти придбала сучасні, найновіші апарати останнього покоління для офтальмологічного відділення, в тому числі «Факоемульсіфікатор» для лікування катаракти.

Районний окуліст, лікар вищої категорії Олексій ОЛІЙНИК розповів таке:

– Катаракта, на жаль, стає все поширенішою хворобою. Після 60 років хворіє кожний третій, після 70 – кожний другий, після 80 – практично всі. Вчасна діагностика і операція збереже зір. З допомогою «Факоемульсіфікатора» прооперовано шість світловодців, причому двоє з них не бачили зовсім, тепер – прозріли. Під керівництвом та з допомогою фахівців з Києва заплановано здійснити ще 15 операцій. В залежності від вибраної хворим інтраокулярної лінзи (штучного кришталика) вартість такого лікування становить від 2900 до 3250 гривень. Безшумний метод імплантації на нових апаратах триває 15-20 хвилин і вже на другий день після операції хворий може піти додому. Телефон офтальмологічного відділення 22629.

Секретар міської ради Геннадій ФРЕНКЕЛЬ зазначив, що медична галузь Світловодська у 2008 році профінансована на 100%. Це не задовольнило всі нагальні потреби, але дозволило придбати такі необхідні офтальмологічні апарати. І це перший крок, що полегшить життя хворим, яким тепер не потрібно їздити в інші міста, щоб прооперувати очі.

Генеральний директор ЗАТ «ОДЕБП», депутат облради Іван МАРОН вважає символічним той факт, що напередодні Дня Перемоги у Світловодську почали робити таку складну операцію як катаракта, а придбання «Факоемульсіфікатора» – це велика перемога для офтальмологічного відділення Світловодської ЦРЛ.

Головний лікар ЦРЛ Юрій КОТЕНКО назвав придбання найсучаснішого апарату для лікування очей великим подарунком від влади, громади, всіх депутатів міськради. Висловив сподівання, що міська влада, депутати, керівники підприємств і далі надаватимуть допомогу ЦРЛ, а відтак – усім світловодцям.

Вікторія АРХИПОВА.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Сьогодні, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло 1
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.
 • admin 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  admin-фото
  Поражает отсутствие комментариев... и не важно каких! Неужели всех все устраивает? Вы, когда зубами стучать начнете, - вспомните этот момент.
 • Засранетц 10 жовтня 2017
  Наступного тижня почнуться виплати підвищених пенсій 1
  Засранетц-фото
  Підвищення пенсій не носить інфляційний характер, тому не може призвести до підвищення цін.

  А за чей счет банкет? Если совсем недавно, тот же Вова Гройсман чревоверещал за "огромную финансовую дыру в ПФ".

  И да, вспомним как не поднялись цены после "повышения" минимальной зарплаты.
 • admin 9 жовтня 2017
  АФІША: Державний академічний Волинський народний хор (РОЗІГРАШ КВИТКІВ!) 2
  admin-фото
  Цитата: Voda
  Хотіла придбати квиток на подарунок жінці, але...чи не буде холодно в парку 23 жовтня після заходу сонця?
  Концерт відбудеться у міському Палаці культури.

Top