Середа, 26 червня 2019
Светловодск Люди

Коли робота радістю стає

У житті кожної людини бувають такі моменти, коли виникає внутрішня потреба проаналізувати, підбити підсумки якогось певного періоду свого життя. Певно, такий «момент істини» напередодні свого ще зовсім молодого ювілею переживає зараз і Микола Дмитрович Петров, колишній плавильник заводу чистих металів, заслужений металург УРСР.
Подумки оглядає чоловік усе своє життя. Народився в робітничому селищі на Донеччині, але вже з юнацьких років - коли сім’я переїхала до Світловодська – це місто стало для нього рідним. Путівку в життя юнак отримав на «Вторчерметі»: працював там, одночасно навчаючись у вечірній школі, вогнерізником, кранівником. А в 1968 році прийшов на завод чистих металів у цех №8, освоїв професію плавильника. Звідси, з заводу, Миколу провели і на службу до лав Радянської Армії. Після військової служби, ні хвилини не вагаючись, повернувся на завод, який встиг стати йому вже рідним.У 1972 році Микола Дмитрович очолив молодіжний колектив. Бригада Петрова успішно і достроково виконувала і перевиконувала плани, була однією з кращих на підприємстві, адже колектив тут зібрався дружний, працьовитий. Микола Тягній, Михайло Біцко, Валерій Головко, Сергій Тишко, Віктор Логінов, Володимир Татаренко – з ними розпочинав працювати Микола Дмитрович. Всі вони вболівали за свою роботу, були як одна сім’я. А бригадир у всьому був зразком для свого колективу, тож вже у 1975 році його було нагороджено орденом «Знак Пошани», а у 1979-му Микола Дмитрович став лауреатом премії Ленінського комсомолу. Через два роки Петрову вручили орден Жовтневої революції.

Неодноразово Микола Дмитрович обирався депутатом міської ради, брав активну участь у вирішенні виробничих питань на рідному підприємстві і в житті міста. Він користувався заслуженою шаною і авторитетом. А у 1986 році за досягнуті високі виробничі показники на основі ефективного використання агрегатів та обладнання М.Петрову було присвоєно звання заслуженого металурга УРСР.

Тридцять років Микола Дмитрович плавив монокристали кремнію. Робота ця нелегка і відповідальна, вимагає і творчості, і постійного вдосконалення. Нерідко доводилося самостійно приймати рішення, адже від тривалості плавки залежав результат усієї роботи. До речі, цей результат (тобто сам злиток) можна було побачити тільки наступного дня, тож на роботу завжди поспішав з радістю.

Свою любов до професії плавильника М.Петров передав і синові Русланові. Руслан Миколайович працює на «Силіконі», продовжує справу батька, який уже на заслуженому відпочинку. Старший Петров тішиться трьома онучками, понад усе хоче, щоб виросли вони справжніми людьми.

«Молодим сьогодні нелегко знайти себе, – каже Микола Дмитрович. – Можливо, нам свого часу було легше. На моє глибоке переконання, робота на підприємстві дисциплінує, виховує. Тож я бажаю кожній молодій людині знайти своє місце в житті, стабільності в роботі, корисного (для душі і для тіла) дозвілля. Для того, щоб не шкодувати потім про змарновані літа, потрібно займатися улюбленою роботою Тоді обов’язково буде віддача».

Словам цієї людини можна вірити. Безперечно, життя Миколи Петрова вдалося. Втім, кожен будує його сам...

Тетяна ТКАЧУК,
працівник краєзнавчого музею.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top