Понеділок, 17 грудня 2018
Светловодск

Трудове законодавство. Чи всі його дотримуються?

Світловодською міжрайонною прокуратурою на підприємствах Світловодська постійно проводяться перевірки дотримання трудового законодавства, в тому числі забезпечення прав громадян на оплату праці щодо виявлення фактів виплати заробітної плати "в конвертах" та нижче встановленого законодавством мінімального розміру.

Перевірками виявляються численні грубі порушення з боку керівників підприємств різних форм власності та суб’єктів підприємницької діяльності.

Поширений характер мають факти використання найманої праці без укладання відповідних трудових угод на багатьох підприємствах міста різних форм власності.

Протягом 2007 року під час перевірок на приватному підприємстві "Ворончук", в ТОВ ВП "Фабрика спецвзуття" , ТОВ "Тімбер", у суб’єктів підприємницької діяльності Н.Білик та В.Сичова встановлено факти використання найманої праці без укладання трудових договорів (від 3-х до 8 осіб). Відповідно виплата заробітної плати здійснювалась без будь-якого документального оформлення. Таким чином, керівники цих підприємств, суб’єкти підприємницької діяльності грубо порушили трудове законодавство, конституційні права найманих працівників щодо пенсійного та соціального забезпечення. Безумовно, допускаються порушення й податкового законодавства щодо нарахування податку на прибуток з доходів фізичних осіб.

За всіма фактами міжрайпрокуратурою порушено кримінальні справи за ч. 1 ст. 172 КК України, досудове слідство у яких завершено і справи направлені до суду для розгляду по суті. Зараз по двох справах винесені обвинувачувальні вироки, з працюючими громадянами укладені трудові угоди.

Порушення вимог трудового законодавства також виявлено і в комунальному торговельному підприємстві "Прометей", ТОВ "Спецтехпостач" (заборгованість з виплати заробітної плати), МПП "Фаетон" (заборгованість з виплати заробітної плати, в тому числі перед звільненими працівниками, відсутність колективного договору), ТОВ "Тепличний комбінат" (заборгованість з виплати заробітної плати), в ЖЕК № 2 (заборгованість з виплати заробітної плати) та на інших підприємствах. Керівникам вказаних підприємств міжрайпрокуратурою внесені приписи про усунення виявлених порушень.

Вказані порушення, несвоєчасна виплата заробітної плати створюють соціальну напругу в суспільстві і негативно впливають на стан законності в місті.

Одним із органів, який повинен вживати передбачені законодавством заходи з метою усунення даних порушень, є Світловодська ОДПІ.

Протягом 2007 року працівники ОДПІ направили до міжрайпрокуратури лише 13 матеріалів перевірок приватних підприємців, з виявленими порушеннями трудових прав громадян та Закону України "Про прибутковий податок громадян". Лише стосовно одного підприємця І. Резнікової вирішено питання про притягнення до адміністративної відповідальності. Встановлено, що в основному перевірки проводилися у приватних підприємців, які працюють на ринку, в приватних магазинах та перукарні. Виявлені порушення – незначні. До того ж, майже всі перевірки проводилися в лютому поточного року, одна – в березні та одна – в квітні. Перевірка СПД В.Сичова проведена лише в травні 2007 року, незважаючи на те, що в провадженні прокуратури вже перебувала кримінальна справа стосовного нього за ч. 1 ст. 172 КК України.

Любов ПЕТРЕНКО,
Світловодський міжрайпрокурор,
старший радник юстиції.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top