Середа, 19 грудня 2018
Светловодск

Припцип невідворотності покарання не діє...

10 травня у Світловодську відбулася координаційна нарада за участю О.Ідемічева, заступника прокурора Кіровоградської області, П.Василенка, представника Кіровоградської ОДПІ, В.Пащенка, першого заступника начальника УМВС в Кіровоградській області, П.Тюлюпи, співробітника обласного відділення СБУ, особового складу МРВ. На нараді обговорювалися результати тижневого відпрацювання, що тривало у нашому місті в середині квітня.

На подібних заходах, звісно, мало хвалять, тож світловодські працівники прокуратури, СБУ, ОБОЗу, міліції, податкової міліції отримали добрячу порцію критичних зауважень, чимало порад та вказівок щодо роботи.

Чому "відпрацьовували" Світловодськ? Бо, за словами О.Ідемічева, злочинність тут хоча й зменшилася, проте кількість тяжких злочинів (грабежі, розбої) – навпаки. На рахунку Світловодська – 10 нерозкритих вбивств (всі – минулих років), в т.ч. вбивство у 2003 р. малолітніх Бузажі та Тендітної. А ще обласних правоохоронців цікавило: як працює правоохоронна система в цілому.

Як повідомив Олександр Олександрович, Світловодськ має чимало показників, що є нижчими за середньообласні, і, згідно з ранжуванням, посідає 21 місце. Перевірка під час відпрацювання показала, що іноді світловодські співробітники міліції приймалися незаконні рішення про відмову у порушенні кримінальної справи. Особливо жорстко критикували Світловодський підрозділ боротьби з організованою злочиннісю, який абсолютно не справляється з покладеними на нього обов’язками. Протягом останніх 1,5 роки місцевими ОБОЗівцями не виявлено жодної організованої групи чи злочинної організації.

Але гості з області не лише вміють критикувати, протягом шести днів відпрацювання вони намагалися бути прикладом для своїх колег і на нараді частково прозвітували про зроблене за цей період. Отож, порушено 8 кримінальних справ, складено 2 адміністративні протоколи про порушення норм закону "Про боротьбу з корупцією", винесено 2 постанови про порушення адміністративного провадження, до суду заявлено 4 позови про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок тощо.

Виступаючі говорили й про досить низький рівень професійних якостей працівників світловодської міліції, їхню некомпетентність та брак знань. Критикували всіх і за те, що не спілкуються між собою, не обмінюються інформацією і, як наслідок, бачать і займаються лише тим, що "лежить на поверхні".

Знають в області і про наші проблеми: про спірне питання з ринком "Далер", про зберігання небезпечних відходів на заводі "Калькулятор", про незаконне використання природних ресурсів, самовільне захоплення земельних ділянок. Чимало приватних підприємців неофіційно набирали людей на роботу, тому жодних внесків за них не платять. Дивно: громадяни зараз нібито всі грамотні, але погоджуються працювати у такий спосіб, залишаючись соціально не захищеними, не дбають про пенсійне забезпечення. Отож роботи у місцевих правоохоронців, як кажуть, не початий край.

"Координаційні наради збираються для узгодження дій щодо поліпшення боротьби зі злочинністю. Сьогодні наша розмова була досить відвертою, а робота – плідною, – зауважив насамкінець Олександр Ідемічев. – Найбільш разючі недоліки ми триматимемо на контролі і у разі необхідності приїдемо ще".

Тетяна ЗИМА
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top