Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск

Субсидіарний приріст

Світловодське Управління соціального захисту населення, на відміну від колег з інших міст України, може у повній мірі без остраху дивитися у вічі своїм малозабезпеченим землякам – постанову Кабміну за №1703 „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг” вони виконують вчасно, якісно і сумлінно. Про це нам, не без гордості, повідомив начальник тутешнього УСЗН Володимир Михайленко. Але, спочатку, про суть Кабмінівської постанови: вона наполягає на максимальному спрощенні процедури оформлення субсидій, їх можуть отримувати навіть ті громадяни, що мають заборгованість по сплаті за комунальні послуги тощо. Так ось, зазначає пан Михайленко, починаючи від жовтня минулого року, городянам у „полюванні” на субсидії вже не треба по два рази звертатися за довідками до п’яти організацій, що надають компослуги і по два рази – до УСЗН аби отримати необхідну інформацію. Всі ці послуги УСЗНівці взяли на себе. Але розпочиналося втілення Кабмінівського ноу-хау не вельми гладенько. За словами начальника УСЗН, їхня служба, після попереднього до них запису громадян, направляла до ЖЕКів запит щодо надання тими необхідних довідок. І все для того, щоб цим самим позбавити запаморочливої біганини по ЖЕКах самих громадян. Комунальники ж, на підставі того, що їм необхідно було укладати угоди з мешканцями міста, не вельми радо йшли на контакт. Але „спротив” тривав не довго, Постанова КМ №1703 – виявилася доволі впливовим документом. І почалося... За означений термін, підкреслює пан Михайленко, до УСЗН звернулося вже 5300 світловодців, 4700 з них вже мають законні субсидії. А з них, більше того, 595 – було задовільнено після розгляду на комісіях. Адже, говорить наш співрозмовник, різні бувають ситуації, ну, наприклад, жили чоловік та жінка, їхня площа не дозволяла отримувати субсидію, але тут чоловік помирає... Або бабця живе одна на 40-ка метрах, що ж їй на старості літ розмінюватися? Тож комісія, уважно розглядаючи такі питання, дотримується, окрім „букви” закону, ще й його „духу” – може, як виняток, призначити субсидію не лише на санітарну норму, а й на загальну площу.
...Також наша розмова підтвердила давню істину, що наша златоверха столиця є мегаполісом, що попросту жирує на тлі регіональних злиднів. У цьому трьохмільйонному місті, повідомив начальник УСЗН, субсидії, навіть, за процедури максимального спрощення їхнього надання, оформили собі всього близько 20 тисяч киян (порівняйте із світловодськими даними). Що є свідченням казкових (у порівнянні з провінцією) заробітків жителів столиці. „Світловодські ж зарплати такі, що, навіть, кілька працівників нашого управління, і ті, аби якось зводити кінці з кінцями, – оформили субсидії”, - не без суму завершив свою, на початку – радісну, розповідь про трудові успіхи УСЗН його начальник.

Пилип ЗАКАРЛЮКАДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top