Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск

Вирубують і відстрілюють

Наша розмова з екологічним інспектором міста та району Костянтином Рибачуком про підсумки рейдів, спрямованих на захист хвойних дерев у період Новорічних свят і про підсумки завершення полювального сезону на хутрових звірів, не зайвий раз підтвердила - наше народонаселення продовжує жити за принципом: після нас – хоч потоп...

Спочатку про ялинки. Мало того, що офіційно було знищено близько п’яти тисяч ялинок - в десяти лісових рейдах екоінспекції грудня-січня було затримано чотирьох нелегальних рубщиків вічнозелених красунь. Ще четверо валили дерева інших порід. Сукупно, говорить пан Рибачук, на всіх вісьмох дроворубів було накладено штрафу у 1100 гривень.


Але ще більше занепокоєння екологічного інспектора викликає стан дикого тваринного світу на наших теренах. За час полювального сезону, який тривав від 26 листопада до 7 січня, було складено 15 адміністративних протоколів за недотримання правил мисливства на загальну суму у дві тисячі гривень. Але покарано „дрібну сошку” – на затримання більш „крутих рєбят”, які позашляховиками гасають угіддями і відстрілюють все, що ворушиться, у головного еколога немає ані людей, ані коштів, ані техніки. І найсуттєвіше – відсутня законодавча база на державному рівні, яка б слугувала надійним заслоном виродкам з сокирами та рушницями.

Тваринний світ наших степів та лісів, підсумував Костянтин Рибачук, невпинно скорочується.

Пилип ЗАКАРЛЮКА
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top