Четвер, 15 листопада 2018
Светловодск

БЮДЖЕТ: „НОЖКІ ПО АДЬОЖКЄ”

Безумовним „цвяхом програми” другої частини XIV сесії міськради, яка пройшла у Палаці культури 5 січня, став головний кошторис Світловодська на 2007 рік...

Міськдепів, попри важливість питань, на засідання прийшло не густо 37 з 50-ти. Перед тим, як перейти до головного, заслухали доповідь в.о. начальника управління економіки Ірину Радченко „Про програму соціального та економічного розвитку Світловодська на 2007 рік”. Але, щойно з вуст пані Ірини пролунали перші слова, як її перервав депутат-„нашоукраїнець” Олександр Возний. Ще б пак! Свою промову держслужбовець виголошувала московітським діалектом української мови тому, аби припинити цю лінгвістичну потворність з боку державного чинника, пан Олександр цілком слушно зажадав для нормальних українців перекладача. На його роль було погодився спікер Френкель, але пані Ірина вчасно перейшла на „украйонський” такий собі суржик і цим трішки заспокоїла обуреного міськдепа. Отже, за її словами, програма соціально-економічного розвитку міста цілком відповідає концепції розвитку України та Кіровоградської області на 2007 рік і стратегії розвитку країни та області на період до 2015 року. Але доповідачку знов таки перервали, цього разу „па-дєлу”: на думку члена фракції комуністів Михайла Шаповала, Програма носить передовсім декларативний характер і позбавлена конкретики, зокрема, у площині промислового та інвестиційного розвитку міста. А от, натомість, уже згадуваний Олександр Возний назвав Програму продуманою і виваженою. Тому він запропонував прийняти її у першому читанні, а вже на третій частині цієї сесії, після подальшого детального узгодження, затвердити в цілому. Так і порішили.

...Про бюджет міста доповідала начальник фінансового управління Наталія Яременко. Вона розповіла про деякі зміни, насамперед, організаційного характеру, які жодним чином не вплинули на остаточні цифри, що складають міський кошторис на поточний рік. Як додала голова планово-бюджетної комісії, член фракції „регіонів” Любов Чекаленко, бюджет міста було опрацьовано досить ретельно. Він доволі напружений у статті надходжень. Але, якщо працювати над його наповненням, зокрема, незабаром мають бути збільшені ставки єдиного податку, податківці більш ретельно будуть виводити гроші із „тіні” тощо він має всі шанси бути виконаним і вона закликала колег підтримати проект бюджету. Вони те і зробили. Отже, міський бюджет-2007, який, як зазначалося на засіданні, чи не вперше за останні роки є бездефіцитним, становить (тисяча туди, тисяча сюди) 66 мільйонів гривень. До цієї суми, зокрема, увійшли 21 мільйон, яке місто планує отримати як власні надходження порівняно з минулим роком, „планка” по цій статті піднята на 12% (де планується брати гроші - див. вище). Державна дотація вирівнювання становить 18 мільйонів 800 тисяч гривень, із спецфонду має надійти 2 мільйони 600 тисяч, а субвенції очікується у розмірі 22 тисяч гривень.

Пилип ЗАКАРЛЮКА
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top