Середа, 18 жовтня 2017
Светловодск

Не забуваймо про двоколірний символ Української нації!

У гаморі святкування Дня Незалежності України, не кожний згадає за ще одне свято, яке відбувається за день до 24 серпня – День Українського Прапору. Нашого древнього народного стягу. Саме древнього, бо помиляються московські „історики” та тутешні „знавці”, коли стверджують, що синьо-жовте знамено запозичене зі шведського „Tre krunoor”. Це їхній трикольор цар Пьотр І поцупив у голландців, лише змінивши місцями кольори, тай назву „Русь” (Росія) у нас стьобнув, щоб солідніше виглядати. А натомість українські вояки ще за прапрадідівщини з синьо-жовтим прапором супроти монголо-татар змагалися. Вони їх так і називали – „хох-хулу” (монгольською хох – синій, хулу – жовтий). От і виявляється, що утворене від цього похідне – „хохол” – не таке вже й образливе для українців...

На сучасному етапі наш Прапор звільнився з московського „полону” 24 липня 1990 року, замайорівши перед Будинком київської міськради.

Але й світловодці мають пишатися своєю національною гордістю – вперше в області і регіоні (навіть „прадвінутий” Кременчук відстав) синьо-жовте знамено здійнялось у небо поряд з окупаційним червоно-синім (УССР) на центральній площі саме нашого міста. Сталося це 12 вересня того ж таки 1990 року. Скільки після цього списів було зламано – і комуністи, що нині так і залишаються на державних посадах, або вже пенсії - по кілька тисяч гривень отримують як держслужбовці, - намагалися його по ночах зривати і тодішній прокурор міста Юрій Спусканюк прокурорські протести „тиражував”...Все здолали патріоти-городяни, жаль лише, що переважна більшість тодішніх київських демократів перетворилася на „дєрьмократів”. А може й демократами національними вони ніколи не були – просто треба було шукати нове „корито” на тлі розвалу совєтської імперії?

...А нині той самий героїчний прапор, переданий до міського краєзнавчого музею активним учасником тих вікопомних подій, нині покійним Олександром Офіленком, акуратно зберігається в одній з музейних шухляд. У нього і номер інвентарний навіть єсть...

Віталій АСАУЛЕНКО

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • morning

 • 28 вересня 2009 18:18
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Дякую, Віталя!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Сьогодні, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Сьогодні, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr Вчора, 21:09
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц Вчора, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top