Субота, 16 лютого 2019
Светловодск

Не забуваймо про двоколірний символ Української нації!

У гаморі святкування Дня Незалежності України, не кожний згадає за ще одне свято, яке відбувається за день до 24 серпня – День Українського Прапору. Нашого древнього народного стягу. Саме древнього, бо помиляються московські „історики” та тутешні „знавці”, коли стверджують, що синьо-жовте знамено запозичене зі шведського „Tre krunoor”. Це їхній трикольор цар Пьотр І поцупив у голландців, лише змінивши місцями кольори, тай назву „Русь” (Росія) у нас стьобнув, щоб солідніше виглядати. А натомість українські вояки ще за прапрадідівщини з синьо-жовтим прапором супроти монголо-татар змагалися. Вони їх так і називали – „хох-хулу” (монгольською хох – синій, хулу – жовтий). От і виявляється, що утворене від цього похідне – „хохол” – не таке вже й образливе для українців...На сучасному етапі наш Прапор звільнився з московського „полону” 24 липня 1990 року, замайорівши перед Будинком київської міськради.

Але й світловодці мають пишатися своєю національною гордістю – вперше в області і регіоні (навіть „прадвінутий” Кременчук відстав) синьо-жовте знамено здійнялось у небо поряд з окупаційним червоно-синім (УССР) на центральній площі саме нашого міста. Сталося це 12 вересня того ж таки 1990 року. Скільки після цього списів було зламано – і комуністи, що нині так і залишаються на державних посадах, або вже пенсії - по кілька тисяч гривень отримують як держслужбовці, - намагалися його по ночах зривати і тодішній прокурор міста Юрій Спусканюк прокурорські протести „тиражував”...Все здолали патріоти-городяни, жаль лише, що переважна більшість тодішніх київських демократів перетворилася на „дєрьмократів”. А може й демократами національними вони ніколи не були – просто треба було шукати нове „корито” на тлі розвалу совєтської імперії?

...А нині той самий героїчний прапор, переданий до міського краєзнавчого музею активним учасником тих вікопомних подій, нині покійним Олександром Офіленком, акуратно зберігається в одній з музейних шухляд. У нього і номер інвентарний навіть єсть...

Віталій АСАУЛЕНКО
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • morning

  • 28 вересня 2009 18:18
    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Дякую, Віталя!
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top