П’ятниця, 16 листопада 2018
Светловодск

Представники депутатського корпусу міста закликають мера виправитись

Остання VII сесія міської ради виявилась доволі резонансною і, не скільки вагомістю, прийнятих на ній рішень, скільки покажчиком глибини розбіжностей поміж більшістю депутатського корпусу міста і виконавчою владою на чолі з міським головою Павлом Солодовим. Останній, відразу по завершенню сесії, провів пресову конференцію для міських ЗМІ, на якій, апелюючи до громади, піддав критиці рішення сесії, а деяким депутатським комісіям закинув звинувачення у некомпетентності.

Реакція депутатів, переважно - представників фракції ПР, а також БЮТ і СПУ, - не забарилася. Вони-то і зібралися у кабінеті секретаря МР Геннадія Френкеля заради відновлення „паритету” на висвітлення свого бачення перебігу сесії та її результатів і для оцінки діяльності міського голови і його команди.

Геннадій Френкель у вступному слові подякував депутатам за активну участь у роботі сесії і професіоналізм у прийнятті рішень. Сесія, сказав він, показала, що серед депутатського корпусу міста відсутні якісь політичні амбіції, а є конструктив і більшість з них налаштовані на продуктивну роботу на користь територіальної громади. Торкнувшись безпосередньо теми конференції, спікер-„регіонал” зазначив, що його, як і колег, засмутив довід голови, що фракція ПР умисно блокує розгляд тих чи інших питань. „Я натомість вважаю, що депутати професійно підходять до своєї роботи і в тому немає їхньої провини, що вони відмовляються затверджувати на поспіх економічно не обґрунтовані рішення”, - сказав пан Френкель.

Депутат від ПР Любов Чекаленко також категорично не згодна з резюме голови відносно некомпетентності, зокрема, планово-бюджетної комісії. Навпроти, наголосила вона, склад ради цього скликання, за рахунок участі в ній досвідчених промисловців, економістів, фінансистів, як ніколи, ерудований і високопрофесійний. „Для мене, як керівника підприємства з багаторічним стажем і просто, як людини найобразливіше є те, що голова перекручує факти, а нерідко – просто бреше”, - з сумом у голосі констатувала пані Чекаленко. У якості прикладу вона, зокрема, навела не схвалене сесією, як наполягав голова, рішення щодо виконання міського бюджету за перше півріччя цього року. Недовиконання бюджету становить 15%, податки сплачують головно великі підприємства, середній і дрібний бізнес залишається переважно у тіні. Міський же голова, за словами пані Чекаленко, замість того, щоб працювати разом з депутатами для виправлення цього неподобства, роз’їжджає по малозрозумілим семінарам і нарадах, що проводяться переважно на чорноморському узбережжі Криму... Її доповнив депутат Юрій Лукінський, що відсоток недовиконання бюджету – не межа. Якщо, сказав він, не втрутитись у ситуацію з метою вирівнювання бюджету – його недоїмка призведе до того, що до кінця року бюджетники залишаться без зарплати, а соціальні програми доведеться згорнути. „Все це, безумовно, викличе соціальну напругу у громаді. Про це ми не раз нагадували Солодову – безрезультатно”, - резюмував пан Лукінський.

Ще більш категоричним виявився депутат-соціаліст Анатолій Кочерга. „Я, - сказав він, іноді згадую його передвиборчу кампанію, коли кандидат у мери Солодов говорив, що гроші валяються на дорозі і треба бути безмозким, щоб цього не бачити. Ще були й обіцянки води по 40 копійок і сучасні асфальтоукладальники – нічого цього немає і не передбачається. Обіцянки мера виявилися справжнісінькою мильною бульбашкою”. Торкнувся пан Кочерга і наболілого питання наповнення бюджету. Путня команда, сказав він, вже б давно зробила ревізію всіх вільних земельних ділянок і, провівши експертну оцінку, виставила їх на аукціон – лише за рахунок цього бюджет поповнився би сумою у понад 4 мільйони гривень. Ще 6 мільйонів було отримано за аукціонний продаж комунальної нерухомості. Професійна і не байдужа до міських проблем команда працювала би у якомога тісному контакті з Кіровоградською ОДА, а не вешталась казна де. І результат не забарився. Коли в облцентрі ділили дотаційні кошти, Світловодську, через те, що голова був відсутній на цій надважливій процедурі, виділено було всього 100 тисяч гривень, а от сусідній і ненабагато більшій Олександрії, бо перші особи цього міста постійно нагадували за себе, „перепало” аж 700 тисяч. Вплинути на мера, наголосив депутат, - практично не можливо. Через власну амбітність, Павло Солодов пересварився з депутатами-промисловцями, підприємства яких лише у минулому році інвестували у міське господарство понад 600 тисяч гривень...

Відповів пан Кочерга і на запитання щодо створення у місті КП з експлуатації житлового фонду. Це підприємство, сказав він, а решта погодилась, - є не що інше як руйнування, хоч і малоефективних, але ж таки діючих ЖЕКів. І коли – напередодні зими. Повірте, сказав він, це не є прагненням підвищити якість обслуговування або зменшити тарифи для населення – нове комунальне підприємство, якби таке було з дозволу депутатів створене, являло б собою результат шахрайської змови поміж головою і деякими депутатами фракції „Патріот”, метою яких було за якісь вексельні борги передати цьому КП всю комунальну сферу міста, а головне – ласий шматок – ринок „Світанок”. Тому нами вчасно було розкрито цю аферу і знято з розгляду взагалі, підсумував Анатолій Кочерга.

На завершення пресової конференції наша газета не могла не поцікавитись прогнозом ймовірного розвитку подій на тлі означеного протистояння. Відповідаючи, депутат від фракції БЮТ Сергій Волохов був максимально відвертим. Поки не пізно, сказав він, цьому неподобству пора покласти край. У протилежному випадку – до кінця своєї каденції голова „догосподарюється” так, що місту знадобляться роки, аби досягти хоча б нинішнього рівня. „Тому ми і зібралися, щоб сказати людям правду і попередити Павла Валентиновича. Якщо він не буде дослухатися і співробітничати з депутатами - дострокових виборів голови не оминути”, - підвів риску пан Волохов.

Левко ПОСТФАКТУМ
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top