Четвер, 19 жовтня 2017
Події

Семінар з ґендеру Новина з фото

Семінар з ґендеру

Семінар з ґендеру у Світловодську виявився доволі представницьким через присутність на ньому гостей з Києва і Кіровограду.
Навіть у нинішні спекотні дні голова Кіровоградської обласної „Ліги жінок-виборців „50/50” Тетяна Дроздова не збавляє активності на ниві популяризації на наших теренах основоположних принципів ґендерної рівності, тобто, рівного представництва чоловіка і жінки у владі, бізнесі тощо. Як свідчення цього став семінар „Жінка і влада: виклики часу”, який відбувся минулої п’ятниці у затишному кінозалі „Прадо”.

Значимість і вагомість заходу підтвердили своєю участю у ньому перші особи нашого міста і району – міський голова Павло Солодов, його перша заступниця Ірина Ковра, секретар райради Олексій Шаповал, гості з Кіровограду на чолі з заступником директора Центру перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів ОДА, маґістр держуправління Анатолій Стоян і представниця Києва – керівник Програми рівних можливостей Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) Лариса Кобелянська. Пані Лариса, безумовно, була тим „цвяхом програми” на виступі якої й було побудовано семінар. Присутні, а це, головно, представниці ділових та владних структур міста, уважно прослухали змістовну лекцію київської гості про розвиток ґендеру у світі і країні. Пані Лариса, зокрема, зазначила, що ситуація, яка склалася в Україні з точки зору ґендерного аналізу, є доволі складною. З одного боку, ще з совєтських часів у суспільстві сформоване стійке усвідомлення рівності жінок і чоловіків, яке базується на високому рівні освіти і професійної підготовки жінок. З іншого ж боку, на тлі лібералізації економічних стосунків і тих соціальних трансформацій, які їх супроводжують, посилюються прояви патріархальної ідеології та патріархальних відносин. Передумовою такого суперечливого підходу до вирішення ґендерних питань, за її словами, є традиційна “охоронна” концепція щодо жінки у межах якої неможливо розв’язати питання статусу і становища жінок, оскільки вони пов’язані із розв’язанням питання статусу і становища чоловіків. Це зумовило потребу у створенні принципово нової концепції.

Клубок ґендерних суперечностей сплітається не лише з проблем, що суттєво торкаються проблем жіночого соціуму, але й тих, що торкаються чоловіків. До таких „гострих кутів” доповідачка віднесла чоловіче безробіття, яке зростає швидшими темпами, ніж жіноче, до того ж чоловіки йдуть на пенсію на 5 років пізніше, ніж жінки, хоча тривалість життя чоловіків на 12 років менша, ніж у жінок. До цього додається поширення таких хвороб, як туберкульоз, пияцтво, алкоголізм та наркоманія – вони притаманні більше сильній статі. А, натомість, чарівна стать все ще обмежена в країні у доступі до влади і власності. Так у складі нової Верховної Ради кількість жінок лише близько 8 %. Серед голів обласних адміністрацій лише 3 жінки. 90-95% економічних ресурсів контролюється чоловіками. У великому промисловому бізнесі жінки обіймають лише 2% посад. До цих – жіночих – проблем пані Лариса додала те, що жінки працюють фактично на 4-6 годин більше від чоловіків, а отримують 2/3 заробітної платні чоловіків.

„Отже, - підсумувала гостя з Києва, - входження України, як демократичної і рівноправної у світове співтовариство, нові форми економічного, політичного, культурного життя потребують нових відносин між чоловіками і жінками, які є базисними. В усьому світі жінки розглядаються як новий, важливий, творчий ресурс гуманістичних і гуманітарних перетворень, належного управління. Рівень розвиненості і добробуту країн перебуває у прямій залежності від того, наскільки жінка рівна з чоловіком. Найбільш розвинені країни довели, що залучення жіночого ресурсу стає поштовхом у економічному і соціальному розвитку, підвищує якість життя людей. Більш того, це допомагає вирішити інші соціальні проблеми. Українські жінки і чоловіки так само варті того, аби скористатись з переваг рівності від яких виграє все суспільство”.

Щодо розвинених країн, слушним було зауваження Олексія Шаповала, який, оперуючи цифрами ґендерного прогресу, зокрема, у Скандинавських країнах, зазначив, що українські жінки - й самі - не вельми охоче, скажімо, під час виборчих кампаній віддають перевагу „собі подібним”. Цю тезу підтвердила й психолог Валентина Варфоломєєва. Низький жіночий представницький рівень у владних структурах, обумовлений, нерідко, фактором ревнощів, який жінки-виборці проявляють щодо жінок-кандидаток у ті чи інші органи влади.

...На завершення семінару, ми не могли не поцікавитися враженнями від нього у одної з учасниць – найактивнішого депутата міськради від Партії регіонів Любові Чекаленко. Варто зізнатися, що її відповідь стала для нас дещо несподіваною – виявляється, „залізна леді” міськради, як її встигли поважно „охрестити” депутати-чоловіки, стоїть на традиційній, усталеній у нас ролі жінки у суспільстві. Жінка, на її переконання, передовсім, має залишатися хранителькою родинного вогнища і бути помічником мужчини, хоча, у соціальній сфері (захист материнства і дитинства, освіта тощо) головувати має таки жінка. Відповівши, наша респондентка, вибачившись, заспішила на роботу, адже пані Любов очолює найбільше в місті провідне та потужне промислове підприємство – ЗАТ „Об’єднання Дніпроенергобудпром”. Така от вона – загадкова жіноча логіка...

Семінар з ґендеру

Семінар з ґендеру

Семінар з ґендеру
На семінар прибули депутати і представники політичних партій з Кіровограду, Знам'янки, Олександрії.

Семінар з ґендеру

Семінар з ґендеру
До учасників семінару звернувся міський голова Павло Солодов.

Семінар з ґендеру
Лариса Кобелянська вручила книжки представникам влади.

Семінар з ґендеру
Голова міської організації Ліги Тетяна Дроздова.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top