Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск

Екзотична фауна... села Озера

Екзотична фауна... села ОзераЯкби у пересічного світловодця спитати: що таке Озера? Напевне, не кожний, враховуючи назву, відповість правильно. Лише одиниці скажуть, що Озера – село у Світловодському районі. Звичайне таке собі українське село. І знову помилка, бо Озера – не звичайне село. Адже має те, чим, навіть, не кожне місто середніх розмірів може похвалитися, - зоопарком. І не простим зоопарком – переважна більшість його пожильців є представниками саван і тропіків – мавпи, страуси, антилопи і, навіть, крокодили з левом... І все це завдяки Олександрові Швецю – керівникові сільськогосподарської спілки „Лан”, яка квартирується в Озерах. Мрія про започаткування власного зоопарку, пригадує пан Олександр, давно почала бентежила його уяву. Любитель подорожей, він буваючи у різних містах, неодмінно, як правило, відвідував зоопарки і все більше переймався ідеєю створити щось подібне в Озерах.


Першими „ластівками” стали страуси, дві сім’ї цих африканців він придбав у колеги-фермера з Вінницької області. Тут керівник „Лану” не відкидає прагматизму – страуси він розводить заради м’яса, пір’я тощо. „А от два роки тому, - продовжує фермер, - довелося мені побувати у ялтинському приватньому зоопарку під назвою „Казка” і, надивившись там на диких екзотичних тварин, сам загорівся бажанням влаштувати „казку” у своєму селі...”. На сьогодні у просторих вольєрах „швецького” зоопарку бешкетують мавпи, граються ведмежата, хвастається своїм яскравим хвостом задавака-павич, з ряски рукотворної водойми визирають маненькі (поки що) крокодильчики. Але таки окрасою свого тваринного світу пан Олександр вважає десятимісячне левеня Льову. Льова, зізнається він, поки що одинак. Але незабаром у нього з’явиться левичка. І не одна - за домовленістю з тією ж таки „Казкою”, в озерському зоопарку з’явиться ціла сім’я левів-альбіносів, що є, навіть, рідкістю для солідних зоопарків. Але говорити про це таки зарано – наразі (паралельно зі жнивною кампанією – як-не-як, а пан Швець, насамперед, фермер) будуються зимові будиночки для його тропічних пожильців. І вже наступного року Олександр Швець ласкаво запрошує до свого зоопарку усіх бажаючих. Навіть плату за відвідини він брати не збирається...
За всім уважно стежить крокодил
За всім уважно стежить крокодил

Ведмежатко Маша
Ведмежатко Маша

Олександр Швець з Льовою
Олександр Швець з Льовою

Страус Іван
Страус Іван

Віталій Асауленко
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • zheka

 • 7 жовтня 2009 16:43
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
wink fellow оzera:the best.


I love OZERA
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
29 червня подруга привезла мене в село Озера до чудового зоопарку.Чудове місце,чудові гостинні господарі.Тварини живуть в чистоті,на чистому повітрі а саме головне оточені добрими людьми.
Можна багато писати про звірів,які ЧУДОВІ,але краще побачити на власні очі цей оазис серед українського поля та лісових смуг.
Друзі,Привезіть сюди дітей та приїдьте самі,не пожалкуєте.
Будьте ласкаві,не робіть незручностей звірям в звіринці,не розкидайте сміття в по дорозі до зоопарку,не засмічуйте таке гарне місце.

САМЕ ГОЛОВНЕ, ВІЗЬМІТЬ З СОБОЮ ГОСТИНЦІ ДЛЯ ЗВІРІВ,ВОНИ на ВАС ЧЕКАЮТЬ!!!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top