Четвер, 15 листопада 2018
Светловодск

Сесія – позачергова, питання – першочергові

Позачергові сесії скликаються тоді, коли треба розглянути першочергові питання – такий-от виходить каламбур. Саме такі, нагальні питання розглянула й позачергова сесія міськради, яка відбулася минулої п’ятниці. Спочатку кілька кадрово-організаційних: на пропозицію заступника голови міської територіальної виборчої комісії Володимира Талаха визнала повноваження депутата Олександра Петронюка (ПП НС «Наша Україна»), іншим рішенням включила його до складу постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді, туризму, спорту та духовності, виключивши одночасно зі складу цієї комісії Надію Мальцеву, яка склала депутатські повноваження, оскільки працює керуючою справами міськвиконкому.

Депутати також внесли зміни до рішень про відзнаку міської ради, до складу комісії з питань призначення стипендії міськради ( з цих питань доповідав секретар міськради Геннадій Френкель) і міського єдиного тендерного комітету з організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету (доповідав заступник міського голови – начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста Ігор Петров).
Чотирьох наших шановних земляків напередодні Дня міста міська рада нагородила Почесним знаком «За заслуги перед Світловодщиною» ІІІ ступеня.
На пропозицію депутата Микити Письменного до порядку денного було включено додаткове, на сьогоднішній день, мабуть, найактуальніше питання для нашого міста: про надання дозволу на отримання кредиту комунальним підприємством «Світловодський міськводоканал». Питання про вкрай складну фінансово-економічну ситуацію, що склалася на цьому підприємстві, а також, до речі, про тарифи на послуги водопостачання і водовідведення, мають розглядатися четвертою сесією міськради, яка відбудеться наприкінці червня. Але до того часу, даруйте, ще багато води витече. Якщо з першого липня тарифи на воду зростуть, то водоканал, сказав заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Володимир Дем’янюк, реальні гроші отримає лише в серпні-вересні: доки сонце зійде, роса очі виїсть. Щоб водопостачальники до цього часу, ще раз вибачте, не «вилетіли в трубу», їм треба або ж знову виділяти дотацію з міського бюджету, або ж дозволити скористатися кредитом – для поповнення обігових коштів. За словами Володимира Дем’янюка, міський водоканал уже повністю вичерпав власні резерви, тому виникла реальна загроза його фінансового краху.
Тим часом, за словами депутата Михайла Шаповала, двічі дотації в сумі триста тисяч гривень щоразу водопостачальникам уже надавалися. Фінансові «вливання» на деякий час загальмували кризу, але по-справжньому оздоровити підприємство можна лише з допомогою «хірургічного» втручання, а не такої «терапії». Насамперед шляхом розумного, економічно обґрунтованого врегулювання тарифів. Їх, на думку міського голови Павла Солодова, необхідно підвищувати, але не завищувати. Можливо, доведеться вдатися й до адміністрування, реформування чи інших організаційних змін, оскільки, за словами депутата Тамари Реви, яка у складі комісії від територіальної громади вивчала ситуацію у водоканалі, порядку тут немає.
Все ж після дискусії депутати дійшли згоди і прийняли рішення, яким дозволили водоканалу отримати кредит у комерційному банку. А на наступній сесії вони мають намір повніше і глибше проаналізувати тривожну ситуацію, що склалася з водопостачанням і водовідведенням.

Петро ДОРОШЕНКО.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top