Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск

Тяжкий шлях до порозуміння

Схоже на те, що передбачення скептиків про непрості стосунки новообраного міського голови Павла Солодова з новітнім депутатським корпусом міста потроху починають збуватися – чергове пленарне засідання ІІ–ї сесії міськради ніяк не може обрати собі секретаря.


А все так оптимістично розпочиналося... 11 травня (саме цього дня розпочалася ІІ–а сесія), за чималого скупчення громадян, депутати оплесками вітали нового мера. Тоді цими урочистостями й обмежилися. А обирати керівний склад виконкому та секретаря МР вирішили на другій частині сесії, коли всі політичні сили, репрезентовані раді, узгодять між собою кандидатури. 16 травня у Павла Солодова вже був список тих людей, яких депутатські фракції бажають бачити "генералами" міста. Так фракція БЮТ запропонувала на секретаря МР директорку школи–гімназії №4 Надію Прасол, а колишнього директора водоканалу, нині безробітного та депутата облради Володимира Дем'янюка – на заступника голови з комунальних питань. Комуністи висунули кандидатуру позапартійної Ольги Шевченко на посаду заступника голови з питань економіки (при Волкові вона цю посаду вже обіймала). Соціалісти запропонували начальницю управління молоді та спорту Олену Макковій на заступницю мера з гуманітарних питань. Сам же Павло Солодов на посаду керуючого справами міськвиконкому запропонував досвідчену у муніципальній роботі Ірину Козак. І все то би нічого. А от вже через два дні, коли стартувала друга частина ІІ–ї сесії, почалися "нєпоняткі". Хоча спочатку все йшло нібито чітко. Так начальниця фінансового управління Наталя Яременко, доповідаючи про уточнення міського бюджету, запропонувала скоротити видатки для управління молоді та спорту на суму 17.600 гривень і збільшити саме на цю суму видатки для управління освіти. Ці кошти планується додати до витрат по фінансуванню пришкільних оздоровчих таборів під час літніх канікул. Депутати не заперечували і підтримали фінансистів.
Потім головуючий на засіданні мер запропонував таки обрати спікера міськради, а саме Надію Прасол. З трибуни сесії претендентка коротко розповіла про власне бачення роботи депутатів і, зокрема, своєї – у якості секретаря – якщо, звичайно, колеги їй викажуть довіру. Підтримати пані Прасол закликав поважний у підприємницьких колах БЮТівець Михайло Бур'янський. І таїнство під назвою таємне голосування розпочалося. І пані Прасол... не пройшла. Голова лічильної комісії "реґіонщик" Євген Кармаліта оприлюднив результати: 24 – "за", 23 – "проти". Опісля цього Павло Солодов, не продовжуючи подальшого обговорення кандидатур на виконкомівські посади, несподівано оголошує перерву у сесії.
Люди з оточення міського голови пояснюють подібну різкість головуючого тим, що на початку засідання жодна з фракцій не виказувала скільки–небудь серйозних заперечень по жодній з кандидатур. Хто "звертів дулю в чоботі" – сказати важко – голосування ж бо таємне. Хоча, як подейкували у кулуарах обранці, простежується почерк представників Партії регіонів, які хотіли би бачити спікером МР головного освітянина міста Геннадія Френкеля, хоча вголос його кандидатуру не озвучували. Напевне, через подібну неузгодженість й понеділок не став продовженням ІІ–ї сесії – третю її частину перенесено на поточну середу.
Аналітики, знані у депутатській "кухні", схиляються до думки, що таким чином недруги Павла Солодова, якого, попри їхні "штучки–дрючки", народ обрав на мера, намагаються взяти його "на ізмор". І тоді молодий голова, виснажений "повзучою контрреволюцією", буде змушений погодитись на затвердження на вищих щаблях міської влади "старих і правєрєнних" кадрів.

Лев ГАДЮКІН.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top