Четвер, 15 листопада 2018
Светловодск

Тварин захистили від людської жорстокості та недбалості

21 лютого 2006 року в Україні прийнято закон "Про захист тварин від жорстокого поводження". Він буде захищати усіх без винятку тварин: домашніх і диких, сільськогосподарських і лабораторних, циркових і зоопаркових. Окрім цього закону регулювання захисту тварин здійснюється законами "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" та іншими нормативно-правовими актами. Під жорстоким поводженням з тваринами розуміється знущання над ними, примушування до нападу одних тварин на інших з корисних чи хуліганських мотивів, умертвіння без застосування знеболюючих засобів та ін.

Закон забороняє: використання оснащень чи інвентарю, що травмують тварин; нанесення побоїв, травм з метою примусу тварин до виконання будь-яких вимог; використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо.
alt

За загальними правилами утримання тварин, що виключають жорстокість, господар повинен забезпечити тварині належні умови утримання, які відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, тобто, задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби. А також особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації житлового приміщення, де утримується домашня тварина, та норм співжиття. У квартирах, де проживає кілька сімей, дозволяється утримувати домашніх тварин лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. При цьому не дозволяється утримувати домашніх тварин у місцях загального користування.
Під час супроводу тварини господар повинен забезпечити безпеку оточуючих людей і тварин, майна від заподіяння шкоди його твариною, безпеку дорожнього руху, а також безпеку своєї тварини. Якщо тварина заподіяла шкоду особі або майну, то господар повинен відшкодувати її в повному обсязі. Окрім цього забороняється лишати тварину без нагляду, а також супроводжувати її особі, яка не досягла 14 років.
Нагляд за дотриманням вимог закону на місцях здійснюють органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, громадські інспектори охорони навколишнього природного середовища та громадські організації, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.

Вікторія СУХЕНКО,
начальник відділу організаційно-правового забезпечення Світловодського міськрайонного управління юстиції.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top