Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск

Йдіть до військомату

altЗ початку березня  розпочала свою роботу призовна медична комісія і працюватиме до кінця травня 2006 року. Наряд, поставлений перед Світловодським об'єднаним комісаріатом, становить близько 115 осіб. Призову до лав Збройних сил України підлягають юнаки 1981-1988 рр.н. (до речі, 88-го р.н. тільки ті, кому вже виповнилося чи виповниться до 18 травня ц.р. 18 років).
За словами старшого лейтенанта Миколи Грінченка, на даний момент вже викликалося для проходження комісії 1150 юнаків і 147 із них не з'явилися до військкомату без поважних причин.


"Ці особи ухиляються від проходження строкової військової служби, - говорить Микола Миколайович. - Їх розшукуємо разом із співробітниками правоохоронних органів (сформовано 8 пошукових груп). До речі, якщо раніше ми розшукували порушників тільки в період призову, то від сьогодні ми робитимемо це протягом всього року".
Щодо санкцій, які застосовуються до тих, хто ухиляється від виконання свого громадянського обов'язку: адміністративні покарання - штрафи (від 17 до 51 грн., в залежності від кількості неявок, терміну ухиляння тощо) та притягнення до кримінальної відповідальності згідно зі статтею КК №335, яка передбачає до 3-х років позбавлення волі.
"Ми неодноразово спостерігали ситуацію, - розповідає Микола Грінченко, - коли батьки покривають порушення закону своїми дітьми. Розповідають про заробітчанство чи то в Москві, чи то в Києві, а насправді призовники проживають і переховуються в місті.
altЩе один популярний хід - проходження обстеження по направленню цивільного лікаря саме в період призову. Хочу наголосити, що вони повинні обстежитися в певний термін (10-20 днів), і теж з'явитися до військкомату. Інакше до них теж будуть застосовані адміністративні санкції.
До речі, якщо призовнику не надійшла повістка з військкомату, це не позбавляє його відповідальності. Згідно із законом "Про проходження строкової військової служби…" призовник повинен протягом місяця з дня оголошення указу Президента про черговий призов з'явитися до призовної дільниці для проходження комісії. Не прийшов - порушив закон!
Цього року ми вже направили 5 особистих справ призовників до прокуратури з метою притягнення їх до відповідальності за ухиляння".
Щодо проходження служби. Наші хлопці в основному потрапляють до режимних частин, частин спеціального призначення, державної прикордонної служби тощо. Головне, що всі вони потрапляють до військ, які дислокуються в містах нашої країни.
Наприкінці розмови ми не могли не торкнутися такої теми, як контрактна служба.
"Сьогодні в державі робиться багато для того, щоб служба за контрактом повністю замінила обов'язкову строкову - зазначив старший лейтенант. - Про це йдеться в Державній програмі розвитку армії до 2011 року. Умови контрактів постійно поліпшуються. Незабаром повинна збільшитися і їхня зарплата (з 800 грн. до 1 500 грн.). Збільшено віковий ценз для контрактників з 30 років до 40. Сьогодні вже діє указ, згідно з яким служити в армії за контрактом мають право і жінки в тому числі. А ще - тим, хто має вищу освіту, не обов'язково проходити строкову службу - лише місяць перепідготовки. Ну і хочу нагадати, що перший контракт заключається терміном до 3-х років. І кожна із сторін має право його розірвати, якщо умови контракту не дотримуються іншою.
Щодо проходження служби  нашими контрактниками, то в основному, вони потрапляють до військової частини А-1546 м. Кременчука. Але це не принципово. Кожен з них відразу отримує житло за місцем проходження служби (сімейні - сімейний гуртожиток, не сімейні - відповідно)".
Отже, залишається лише звернутися як до призовників, так і до тих, хто хоче служити ще - "йдіть до військкомату", лише приставки різні: для перших - "по-добру, по-здорову!", для других - "будь ласка".

Микола ШВЕРНЕНКО.




Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:



Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top