Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск

Зрубана ялинка у вашій хаті

Зрубана ялинка у вашій хатіЗрубана ялинка у вашій хаті

Для більшості громадян новорічні турботи — приємні турботи. Треба не лише вибрати подарунки для рідних, скласти меню святкового столу, а й принести у дім головну окрасу свята — ялинку.

До нового року — лічені дні, тож уже зараз можна спланувати її придбання чи й навіть придбати. Саме придбати, а не чекати темної-претемної ночі, щоб украсти у лісі. Нагадаємо, що за самовільну вирубку сосни (хоча її ми часто називаємо ялинкою) передбачена адміністративна відповідальність: штраф від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо вас спіймають на "гарячому", ви заплатите ще й лісовому господарству від 40 (щонайменше) до 400 гривень (розмір збитків розраховують, виходячи з діаметру знищеної рослини), адже воно має право на відшкодування завданої шкоди.

В.о. головного лісничого ДП "Світловодський лісгосп" Іван Лало запевнив: цього року ялинок вистачить всім бажаючим. Підготовка (вирубка) новорічних ялинок на продаж  уже триває, а розпочинається тоді, коли з'являється перший покупець. Минулого тижня, наприклад, реалізували 600 штук (всього планують продати 4000).

За ялинку "зростом" до 1 метру доведеться заплатити 15 грн., від 1 до 2 м — 20 грн., а далі з кожним метром вартість ялинки зростає на 5 грн. Зауважимо, що ялинки місцевого господарства будуть продавати не ті, хто їх вирощував (їм це не вигідно), а підприємці. Бажаючих придбати ялинку безпосередньо у ДП чекають у Криловському або Новогеоргієвському (Ревівка) лісництві.

Іван Михайлович також не радить зазіхати на чужі ялинки, адже з 15 грудня спеціальні бригади, до складу яких входять представники екологічної служби, лісового господарства та правоохоронці, курсують, виявляючи крадіїв сосни. Перевіряють не лише тих, хто втративши страх, несе чи везе велосипедом сосну, а й власників авто.

Добре, якщо Бог наділив вас фантазією і ви, використавши кілька гілочок, зробите справжній витвір мистецтва, але ж переважній більшості простіше купити зелену красуню. До речі, новорічна ялинка, якою будете милуватися найдовше до 19 січня, а потім викинете  на смітник, росте 5-6 років, не враховуючи рік, коли вирощують сіянець. Зараз загальна площа, засаджена новорічними ялинками різного "віку", складає 37 га, цього року на радість людям буде знищено 1,5 га насаджень.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top