Вівторок, 18 червня 2019
Корисна інформація

Пріоритет – активне сприяння зайнятості Новина з фото

Пріоритет – активне сприяння зайнятості

Світловодський міськрайонний центр зайнятості – це установа, яка професійно і на високому рівні виконує покладені на неї державою функції та обовїязки, яку всі знають і поважають. Досвід роботи упродовж двох десятиліть переконав, що для пожвавлення економіки країни необхідно сприяти не лише працевлаштуванню безробітних, але й формуванню активної позиції кожного громадянина щодо збереження мотивації до продуктивної зайнятості.


Фахівці Світловодського центру зайнятості сьогодні працюють за пріоритетними напрямами активного сприяння зайнятості, охоплюючи всі категорії клієнтів служби: молодь, жінок, осіб, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Особлива увага приділяється виконанню завдань програми зайнятості населення щодо підвищення рівня працевлаштування, кваліфікації кадрів, соціального захисту безробітних, подолання дисбалансу попиту і пропозиції робочої сили.

Вибір професії – один з найважливіших виборів у житті кожної, особливо молодої людини. Зробити вибір – значить узяти на себе відповідальність за прийняте рішення. У той же час кожна професія, якщо тільки до неї ставитися з любовїю і знанням справи, має в собі невичерпні можливості. Саме тому спе-ціалісти служби зайнятості допомагають молоді розібратися у величезній різноманітності сучасних професій, зрозуміти їх зміст, оцінити свої можливості, здібності та інтереси. Разом з освітянами вони проводять різні профорієнтаційні заходи, спрямовані на формування трудових ресурсів держави відповідно до потреб ринку праці та з урахуванням прагнень професійної самореалізації. Зокрема, протягом навчального року проводяться профорієнтаційні уроки із серії "Реальне трудове життя" та з питань дитячої праці, зустрічі з працівниками навчальних закладів та підприємств міста і району, ярмарки карїєри, турніри знавців професій, інтелектуальні марафони, виставки творчих робіт школярів міста і району на тему "Моя професія" та інші заходи. Новою формою профорієнтаційної роботи служби зайнятості стали мобільні центри, де учні отримують інформацію про ситуацію на ринку праці, актуальні професії та перспективи формування попиту на спе-ціалістів і робітників, що особливо зручно для сільської молоді. Профорієнтаційними послугами, зорієнтованими на вибір робітничих професій та інженерних спеціальностей, з початку року скористалися вже понад тисячу випускників загальноосвітніх шкіл. З початку літа центр зайнятості відновлює інформаційну роботу серед школярів, які відпочивають в літніх таборах. Вже стали традиційними виїзні дні інформації, в рамках яких проводяться різноманітні конкурси, профорієнтаційні ігри, конкурси малюнків на асфальті, "аукціони професій" для відпочиваючих дітей.

У період відновлення економіки постійна підходяща робота знаходиться не для всіх і не одразу. Тому задля збереження в безробітних мотивації до продуктивної праці та матеріальної підтримки державна служба зайнятості організовує оплачувані громадські роботи. Багато років Світловодський міськрайонний центр зайнятості та управління житлово-комунального господарства міськвиконкому плідно співпрацюють з питань організації громадських робіт з благоустрою та озеленення міста. Безробітні працюють і в благодійному фонді "Милосердя", де надають соціально-побутові послуги одиноким пристарілим особам, ветеранам, учасникам та інвалідам Великої Вітчизняної війни. Зокрема, з обробітку присадибних ділянок та городів, прибирання у домівках і дворах, купівлі продуктів харчування, медикаментів, оплати комунальних послуг тощо. В цілому з початку року центр зайнятості співпрацював в напрямку організації оплачуваних громадських робіт більше ніж з 60 підприємствами, організаціями та установами міста та району, в яких взяло участь майже 500 осіб безробітних.

Досить дієвим механізмом реалізації активних програм сприяння зайнятості є працевлаштування шляхом надання дотацій роботодавцям. Механізм їх надання передбачає гарантію зайнятості не менше двох років з відшкодуванням роботодавцю витрат на заробітну плату працюючому протягом першого року роботи працівника. Слід зазначити, що кошти, передбачені на ці витрати у 2010 році, дають можливість досягти обсягів працевлаштування у докризовий період, а це майже 300 безробітних. Цією можливістю в цьому році скористалось вже 63 роботодавці, які працевлаштували на дотаційні робочі місця 90 осіб безробітних.

Особливу увагу спеціалісти центру зайнятості приділяють інформаційно-розїяснювальним заходам для роботодавців: проводять семінари, круглі столи, наради, до тематики яких включені питання соціальної відповідальності бізнесу та формування якісного трудового потенціалу підприємств. Зокрема, і шляхом забезпечення гарантій зайнятості осіб, працевлаштованих з наданням дотації, створення належних умов праці, гідного рівня заробітної плати.

Якщо говорити про допомогу безробітним у професійній самореалізації, доречно відзначити ще один ефективний напрям сприяння продуктивній зайнятості: МРЦЗ реалізує комплекс заходів, спрямованих на розвиток і підтримку підприємницької ініціативи безробітних. Аби безробітні переконалися у власних здібностях до успішної підприємницької діяльності, бажаючим започаткувати власну справу надаються профконсультаційні послуги. Майбутні підприємці також навчаються на курсах підвищення кваліфікації за програмою "Основи бізнес-планування у підприємницькій діяльності" та за професіями, зорієнтованими на започаткування власної справи – перукаря, масажиста, кравця, манікюрниці, швачки, кондитера, закрійника тощо.

Робота з орієнтації безробітних громадян на заснування власної справи в центрах зайнятості розпочата кілька років тому й активно продовжується. З травня нинішнього року служба зайнятості відновила надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. До кінця поточного року передбачається залучити до підприємницької діяльності близько 50 безробітних, для більшості з яких кошти Фонду стануть значною частиною стартового капіталу. З часом колишні безробітні, розвиваючи власну справу, створять нові робочі місця, забезпечать інших людей постійною роботою та легальною гідною зарплатою.

Працівники Світловодського МРЦЗ переконані, що одним із найважливіших пріоритетів їхньої роботи має бути активне сприяння зайнятості населення. Це – передумова і запорука пожвавлення ринку праці, підвищення професійної конкурентоспроможності безробітних і шукачів роботи, забезпечення підприємств кваліфікованими кадрами та підвищення добробуту жителів міста і району.

Ілля Домбровський,
директор СМРЦЗ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top