Четвер, 20 червня 2019
Події

В пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війні відбувся мітинг-реквієм

22 червня у Світловодську відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Цей день пам'яті встановлено напередодні 60-ої річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. "…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності …"


О 10-й ранку на центральній площі міста зібралися ветерани війни, керівники громадських організацій, представники засобів масової інформації, працівники управлінь та відділів міськвиконкому, депутати міської ради на чолі з секретарем Віталієм Юшком. Колонна учасників мітингу вирушила до Вічного вогню.

Там уже стали до роботи працівники міського палацу культури. Лунала зворушлива рапсодія для скрипки М.Скорика, створюючи урочистість моменту.

Ведуча заходу – художній керівник палацу культури Любов Литвиненко оголосила про відкриття мітингу-реквієму.

Про перші дні і місяці війни, героїчний опір фашистській навалі з боку радянського народу, міцність духу, численні втрати заради великої перемоги нагадала присутнім ведуча і запропонувала покласти вінки і квіти на гранітну плиту пам'ятника невідомому солдату.

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя, захищаючи рідну землю, хто був знищений у страшних "фабриках смерті".

Далі до слова запросили контр-адмірала, Почесного громадянина Світловодська Миколу Йосиповича Борисенка. Він один з небагатьох нині живих ветеранів пройшов всю війну з осені 1941 по 1945 рік. Щоб описати його бойовий шлях не вистачить всієї газети: оборона Москви, Сталінградська битва, Курська дуга, форсування Дніпра, визволення всієї Європи. 12 травня Микола Йосипович відзначив свій 88-й день народження. Не зважаючи на слабке здоров'я, він прийшов на мітинг і виступив. Ось, зокрема, що він сказав: "Дорогі світловодці! Сьогодні 69 річниця з того дня, коли фашистська Німеччіна, підготувавши свої війська у війні проти європейських країн, вирішила напасти на свого головного ворога – Радянський Союз. Мало часу було у нашого народу, щоб підготуватися до цього важкого випробування, але все що могли робили і зробили. Німеччіна мала стратегічну ціль: розгромити Радянський Союз, перетворити його в свою колонію, а його народи – в своїх рабів. Радянський народ став стіною за свою сврободу, бо було що захищати. Освіту давали всім безкоштовно, лікували всіх безкоштовно. Були рівність, дружба, свобода, пат-ріотизм, любов до своєї Батьківщини. Всі ци риси радянського народу забезпечили перемогу у Великій Вітчизняній війні. Переміг Радянський Союз. Переміг соціалізм. Перемогло людство. Фашизм було знищено. Ми винесли урок, зробили висновки, хоча останніми роками у нас з'явилася п'ята колона, яка насаждає фашизм на Україні. Скажемо прямо: не бути цьому!"

За мирне небо над нашими головами, за щастя наших дітей і онуків, Любов Литвиненко від імені всього зібрання подякувала ветеранам. Мітинг-реквієм оголосили закритим.

Тетяна ДРОЗДОВА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top