Четвер, 20 червня 2019
Люди Культура

Сузір'я талантів

Сузір'я талантівСвітловодська земля багата талантами. Але так, щоб усі члени однієї сім'ї були обдарованими людьми, мали хист до мистецтва, трапляється не часто. На початку червня в міському краєзнавчому музеї відкриється виставка робіт членів однієї сім'ї, присвячена черговій річниці нашого міста і сорокарічному ювілею музею.
Подружжя Зуєвських – Антоніну Іванівну та Володимира Івановича – в місті багато хто знає. Жінка тривалий час працювала в живописному цеху керамічного заводу, творила диво-красу, розписуючи порцеляну. Зараз перебуває на заслуженому відпочинку, але продовжує дарувати людям радість. Вже понад десять років Антоніна Іванівна захоплюється досить рідкісним видом мистецтва – витинанкою-аплікацією.


У 2009 році кілька панно, виготовлених майстринею, демонструвалися на виставці "Світловодські барви" в міському палаці культури. Перші її роботи були орнаментальними, походили від народної вишивки, часто використовувала майстриня символіку дерева життя. А потім захопилася літературною тематикою, і з'явилися панно на теми творів Шевченка, Лесі Українки. Витинанки-аплікації- річ складна. Робота забирає багато часу, але панно Зуєвської такі безпосередні і щирі, вони так подобаються людям, особливо дітям, що жінка не шкодує ні часу, ні сил. Витинанки-аплікації високо оцінили і знані київські художники, коли побачили це диво на Андріївському узвозі. Є у Антоніни Іванівни і роботи, виконані в стилі клаптикової техніки ("Вечірня в храмі"). На суд глядачів жінка представить і свої нові здобутки, які, безумовно, здобудуть високу оцінку.

Глава сім'ї Володимир Іванович за фахом - художник-оформлювач. Його хоббі – пейзаж. Найбільше любить природу рідного краю, тож дніпровські плавні на його полотнах здаються "живими", сповненими не тільки кольорами, а й звуками та пахощами. Сини подружжя Зуєвських – Роман та Іван – як і батько, закінчили художнє училище. Сподіваються, що настануть кращі часи, і їхня професія художника стане потрібною і гідно оцінюватиметься.

Представлені на виставці і роботи 84-річної мами Антоніни Іванівни – Ганни Миколаївни Хобти. її майстерно вишиті рушники радують око, зігрівають душу. Узори на них – то творіння фантазії і рук доньки.

Шановні світловодці! Завітайте на цю чудову виставку, ознайомтеся з роботами наших талановитих земляків.

Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top